Stanisław Gogacz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Stanisław Gogacz

Stanisław Gogacz (ur. 1959) – polski polityk, samorządowiec, senator IV i VII kadencji, przewodniczący Ruchu Odbudowy Polski.

  • Pamiętam, że w jej początkach, przed laty, któryś z dziennikarzy zapytał, nie ironicznie, tylko całkiem życzliwie, kiedy tir takich darów odjedzie do rodaków na Wschód. Wtedy, gdy patrzyłem na te 200 paczek, które przygotowaliśmy, wydawała mi się to bardzo odległa perspektywa, ale ten tir paczek jakoś utkwił mi w pamięci i – jak to się mówi – chodził po głowie. I kiedy teraz mamy tych paczek ok. 17 ton, to do zapełnienia tira chyba niewiele brakuje (...) Chciałbym bardzo gorąco podziękować za zainteresowanie „Naszemu Dziennikowi”, który w dużym stopniu przyczynił się do tego. W tym roku akcja przekroczyła już granice Lublina i województwa lubelskiego, osiągając wymiar ogólnopolski, ale nie tylko. Zainteresowała się nią również Polonia na Zachodzie.
  • Pomoc w formie paczki świątecznej ma nieco inny wymiar niż pomoc charytatywna, gdyż jest formą wigilijnego prezentu, a więc abstrahuje od tego, czy ktoś jest biedny, czy bogaty, nie wywołuje u tego, kto ją otrzymuje, skrępowania, poczucia niższości, nie narusza niczyjego poczucia godności, tak charakterystycznego dla Polaków na Kresach. Po prostu jak w rodzinie dajemy sobie prezenty.