Edwin Bendyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1611 bajtów ,  10 lat temu
nowe cytaty
(nowe cytaty)
(nowe cytaty)
[[Plik:Jadwisin 2009 Edwin Bendyk.jpg|mały|Edwin Bendyk]]
'''[[w:Edwin Bendyk|Edwin Bendyk]]''' (ur. 1965) – polski dziennikarz, publicysta, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne.
* Innym ubocznym skutkiem europejskiej integracji jest GSM, standard cyfrowej telefonii komórkowej, który zdominował świat. Zarówno historia WWW, jak i dzieje GSM pokazują, jak trudno przewidzieć przełomowe wynalazki. (…) GSM to rzadki z kolei przykład pozytywnego wkładu biurokracji w postęp techniczny – ustanowienie standardu obowiązującego na dużym rynku stworzyło warunki dla szybkiego rozwoju zarówno technologii, jak i usług telefonii komórkowych (w USA, na skutek braku standaryzacji usług komórkowych telefonia mobilna rozwijała się wolniej).
** Źródło: [http://bendyk.blog.polityka.pl/?p=222 Antymatrix, 9 maja 2007]
** Zobacz też: [[Unia Europejska]]
 
* Jednym z ważnych elementów europejskiej integracji, obok utworzenia w 1951 r. Wspólnoty Węgla i Stali, było powołanie do życia CERN, Laboratorium Fizyki Cząstek. Fakt istotny dla samej nauki, jeszcze bardziej dla całej współczesnej cywilizacji – wszak w CERN Timothy Berners-Lee opracował WWW. (…) World Wide Web powstała w odpowiedzi na potrzeby komunikacyjne liczących setki osób zespołów badawczych pracujących and eksperymentami w CERN.
** Źródło: [http://bendyk.blog.polityka.pl/?p=222 Antymatrix, 9 maja 2007]
 
* Narzekając często (i słusznie) na europejską biurokrację warto jednak pamiętać, (…) że w czołówce najbardziej innowacyjnych krajów świata znajdują się takie państwa, jak Szwecja, Finlandia, Dania, które skutecznie podejmują konkurencję ze Stanami Zjednoczonymi i Japonią.
** Źródło: [http://bendyk.blog.polityka.pl/?p=222 Antymatrix, 9 maja 2007]
 
* Są trzy nieuniknione rzeczy na świecie – śmierć, podatki i rządy kobiet.
** Zobacz też: [[kobieta]], [[podatki]]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne