Rozmowy w toku

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ewa Drzyzga

Rozmowy w toku – polski talk-show produkowany przez telewizję TVN w latach 2000-2016. Program prowadziła Ewa Drzyzga, początkowo przez krótki okres program prowadziły Anna Maruszeczko i Ewa Bakalarska.

O Rozmowach w toku[edytuj]

  • Na tym tle Rozmowy w toku okazały się absolutną sensacją. Dopuszczono wreszcie do głosu tzw. prawdziwych ludzi, to znaczy nie gwiazdy, które aby zyskać poklask oferują nam kolejne atrakcje ze swoich marketingowych pakietów, lecz rozmówców, którzy mają do opowiedzenia tylko jedną, zwykle dramatyczną lub przynajmniej bardzo oryginalną historię swego życia. Wyglądają zwyczajnie, mówią zwyczajnie, czasem płaczą, czasem się czerwienią. Ale to, o czym mówią, jest pasjonujące bo prawdziwe. Nie krygują się i nie robią uników, gdy opowiadają o uprawianiu seksu za pieniądze, o gwałtach w rodzinie, o przemocy w wojsku. Nie da się ich zlekceważyć i słuchać „przy okazji”, czytając gazetę. Ilekroć próbowałem to robić, gazeta wypadała mi z rąk. (…) To kawał dobrej, fachowo zrobionej publicystyki i okazja, by zobaczyć, jak pracuje Ewa Drzyzga. To ona prowadzi program i to jej zawdzięcza on klasę.
    • Autor: Tomasz Raczek, Karuzela z Madonnami. 57 bardzo zakręconych kobiet, Instytut Wydawniczy Latarnik, Michałów-Grabina 2003, ISBN 8391789136, s. 74–75.