Przejdź do zawartości

Robert Smith

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Robert Smith (ur. 1959) – brytyjski muzyk rockowy, założyciel i lider grupy The Cure.

Robert Smith (2012)
  • Kłamał, kłamał. Żeby zostać astronautą, trzeba mieć naukowe przygotowanie. W zasadzie jego podejście było uczciwe. Może, używając tych słów, chciał po prostu swoim dzieciom powiedzieć: starajcie się dać z siebie wszystko, próbujcie zaznać pełni życia. Oczywiście to dość radykalne podejście. Bo w tamtym czasach w mojej szkole 14-letni uczeń stawał przed doradcą zawodowym, który na podstawie rozmowy określał kierunki jego szkolnego programu i ustalał plan dalszej kariery. Myślę, że ojciec wtedy chciał mi powiedzieć: nie przejmuj się tym, co oni dla ciebie ustalą, po skończeniu szkoły zdecydujesz sam. Tak to rozumiem dziś, bo gdy skończyłem szkołę i oświadczyłem mu, że mam pomysł na zajęcie się muzyką, przyklasnął i dodał jeszcze: spróbuj, a jeśli ci się nie uda, spróbujesz czegoś innego. To dobra lekcja wychowawcza.
    • Opis: odpowiedź na pytanie: „A czy to nie ojciec mówił ci wtedy: możesz zostać kim chcesz, nawet astronautą?”; z wywiadu dla Radiowej Trójki – 8 listopada 2001.
    • Źródło: Piotr Kaczkowski, 42 rozmowy, Prószyński i S-ka, Warszawa 2004, ISBN 8373377093, s. 125.
  • W czasie koncertu zawsze wyobrażam sobie, że to ja jestem wśród widzów, a gdy już tam jestem, wtedy widzę siebie na scenie. I wiem, czego od wykonawcy wymagam. Ponadto zawsze chcę dać z siebie tyle, jakby to miał być ostatni koncert w moim życiu, ostatnia rzecz, jaką zrobię.