Przejdź do zawartości

Ricky Martin

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ricky Martin (2013)

Ricky Martin (właśc. Enrique Martín Morales; ur. 1971) – portorykański wokalista popowy i aktor, laureat nagród Grammy i Latin Grammy, ambasador dobrej woli UNICEF.

  • Moje dzieci są za młode, ale chciałbym, żeby były homoseksualne. To bardzo wyjątkowa rzecz.
  • Nie dziwi mnie wcale, że Donald Trump mówi rzeczy rasistowskie, bezsensowne i głupie. Ksenofobia to najpodlejsza strategia polityczna, po którą można sięgnąć, żeby zdobyć władzę. Najbardziej dziwi mnie, że Latynosi wciąż akceptują ataki i oskarżenia ludzi takich jak on, którzy szargają naszą godność. Trzeba powiedzieć im dość!
  • Nie wiem, dlaczego ludzi szokuje fakt, że geje mają dzieci. To tak jakby się obawiać, że każdy heteroseksualny ojciec zgwałci swoją córkę. Przecież my też kochamy nasze dzieci, jak inni rodzice.
  • Przez wiele lat żyłem w strachu. Byłem sparaliżowany z przerażenia. To dlatego, że dorastałem w tradycyjnej rodzinie o konserwatywnych poglądach. Uważałem, że geje to chorzy ludzie. Dlatego wypierałem prawdę o własnej osobowości.
  • Zobaczyłem zdjęcie i pomyślałem, że ta kobieta jest jak anioł. Nie wynająłem jej macicy. To wyrażenie używane przez fundamentalnych konserwatystów. Pożyczyłem ją. Czuję się z nią bardzo związany. Uchyliłbym nieba kobiecie, która pomogła mi dać życie tym chłopcom.