Pomoc:Interwiki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Dodana treść Usunięta treść
m kat.
Aktualizacja informacji po zmianie sposobu wstawiania linków interwiki
 
Linia 1: Linia 1:
'''Linki interwiki''' to linki będące elementem koordynacji międzyjęzykowej łączące ze sobą artykuły o tym samym znaczeniu w innych wersjach językowych Wikicytatów.
'''Linki interwiki''' to linki będące elementem koordynacji międzyjęzykowej, łączące ze sobą artykuły o tym samym znaczeniu w różnych wersjach językowych Wikicytatów. Standardowo wyświetlają się one w pionowym menu po lewej stronie, u jego samego dołu, w sekcji „W innych językach” (lub „Języki”).

Link ma postać <code><nowiki>[[xx:nazwa hasła w innym języku]]</nowiki></code>, gdzie xx to najczęściej dwu- lub trzyliterowy kod języka danego projektu Wikicytatów. Kod ten z reguły jest zgodny z kodem [[w:ISO 639|ISO 639]] danego języka.


== Wstawianie linków interwiki ==
== Wstawianie linków interwiki ==
Linki te są tworzone samodzielnie przez wikipedystów obecnie w zasadzie wyłącznie na specjalnym portalu [[:d:Wikidata:Main Page|Wikidane]] z ich techniczną obsługą przez oprogramowanie [[w:Wikidane|Wikidanych]]. Aby przejść do elementu Wikidanych powiązanego z daną stroną, wystarczy kliknąć „Edytuj linki” (lub „Dodaj linki” – jeśli jeszcze żadnych nie ma) na końcu spisu języków w pionowym menu po lewej stronie. Szczegółowy opis wstawiania i edytowania linków interwiki w Wikidanych znajduje się w [[w:Pomoc:Interwiki|polskiej Wikipedii]]
Linki interwiki grupowane są na końcu artykułu, każdy w oddzielnym wierszu, posortowane alfabetycznie według nazw własnych języków. Przy sortowaniu brana jest pod uwagę nazwa oryginalna danego języka (w formie, jaka jest wyświetlana jako nazwa linku) pozbawiona znaków diakrytycznych, np. dla czeskiego (''česky'') będzie to nazwa „cesky”. Jeśli nazwa własna jest wyświetlana przy użyciu alfabetu innego niż łaciński, brana jest pod uwagę odpowiednia transliteracja lub transkrypcja, również pozbawiona ewentualnych znaków diakrytycznych.

Pamiętaj też, że jeśli do artykułu na polskich Wikicytatach wstawisz interwiki do innych Wikicytatów, to chociaż na jednych z nich (na przykład angielskich) wstaw interwiki do polskich Wikicytatów. Aktualizacją już istniejących interwiki zajmują się wyspecjalizowane boty.


Lista najdłuższych artykułów w polskich Wikicytatach bez linków interwiki znajduje się [http://toolserver.org/~holek/misc/no-interwiki.php?db=plwikiquote_p tutaj], natomiast wykaz wszystkich haseł bez linków interwiki można znaleźć na [[Specjalna:Strony_bez_interwiki|stronie specjalnej]].
Wykaz wszystkich haseł bez linków interwiki można znaleźć na [[Specjalna:Strony_bez_interwiki|stronie specjalnej]].


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Specjalna:Lista projektów|Lista projektów Wikimedia]]
* [[Specjalna:Lista projektów|Lista projektów Wikimedia]]
* [[w:Pomoc:Interwiki|Pomoc dotycząca linków interwiki w Polskiej Wikipedii]]
* [[w:Pomoc:Interwiki|Pomoc dotycząca linków interwiki w polskiej Wikipedii]]

Aktualna wersja na dzień 19:31, 6 lut 2018

Linki interwiki to linki będące elementem koordynacji międzyjęzykowej, łączące ze sobą artykuły o tym samym znaczeniu w różnych wersjach językowych Wikicytatów. Standardowo wyświetlają się one w pionowym menu po lewej stronie, u jego samego dołu, w sekcji „W innych językach” (lub „Języki”).

Wstawianie linków interwiki[edytuj]

Linki te są tworzone samodzielnie przez wikipedystów obecnie w zasadzie wyłącznie na specjalnym portalu Wikidane z ich techniczną obsługą przez oprogramowanie Wikidanych. Aby przejść do elementu Wikidanych powiązanego z daną stroną, wystarczy kliknąć „Edytuj linki” (lub „Dodaj linki” – jeśli jeszcze żadnych nie ma) na końcu spisu języków w pionowym menu po lewej stronie. Szczegółowy opis wstawiania i edytowania linków interwiki w Wikidanych znajduje się w polskiej Wikipedii

Wykaz wszystkich haseł bez linków interwiki można znaleźć na stronie specjalnej.

Zobacz też[edytuj]