Pomoc:Interwiki

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Linki interwiki to linki będące elementem koordynacji międzyjęzykowej łączące ze sobą artykuły o tym samym znaczeniu w innych wersjach językowych Wikicytatów.

Link ma postać [[xx:nazwa hasła w innym języku]], gdzie xx to najczęściej dwu- lub trzyliterowy kod języka danego projektu Wikicytatów. Kod ten z reguły jest zgodny z kodem ISO 639 danego języka.

Wstawianie linków interwiki[edytuj]

Linki interwiki grupowane są na końcu artykułu, każdy w oddzielnym wierszu, posortowane alfabetycznie według nazw własnych języków. Przy sortowaniu brana jest pod uwagę nazwa oryginalna danego języka (w formie, jaka jest wyświetlana jako nazwa linku) pozbawiona znaków diakrytycznych, np. dla czeskiego (česky) będzie to nazwa „cesky”. Jeśli nazwa własna jest wyświetlana przy użyciu alfabetu innego niż łaciński, brana jest pod uwagę odpowiednia transliteracja lub transkrypcja, również pozbawiona ewentualnych znaków diakrytycznych.

Pamiętaj też, że jeśli do artykułu na polskich Wikicytatach wstawisz interwiki do innych Wikicytatów, to chociaż na jednych z nich (na przykład angielskich) wstaw interwiki do polskich Wikicytatów. Aktualizacją już istniejących interwiki zajmują się wyspecjalizowane boty.

Lista najdłuższych artykułów w polskich Wikicytatach bez linków interwiki znajduje się tutaj, natomiast wykaz wszystkich haseł bez linków interwiki można znaleźć na stronie specjalnej.

Zobacz też[edytuj]