Polski Związek Piłki Nożnej

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Polski Związek Piłki Nożnej – ogólnokrajowy związek sportowy (stowarzyszenie), działający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem polskiej piłki nożnej (jedenastoosobowej, halowej, plażowej zarówno mężczyzn, jak i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych) w kraju i zagranicą.

  • Choć polska piłka i tak jest trupem, to PZPN wbija kolejne gwoździe do jej trumny. (…) Jak taki mecz można było zorganizować na stadionie Polonii Warszawa? To tak jakby zaprosić gości do kurnika.
  • Nieważny wynik, nieważny styl, nieważna tzw. korzyść szkoleniowa, jeden człowiek wygrywa każdy mecz kadry – biznesowy przedstawiciel PZPN Andrzej Placzyński i jego Sportfive. Wcisnąć taki chłam w prime time czołowej stacji to jest naprawdę sztuka.
  • Wszyscy starają się zrobić kozła ofiarnego z PZPN, bo był organizatorem spotkania. Tymczasem my nie mamy żadnego narzędzia do walki z pseudokibicami, mają je policja, prokuratura i sądy. My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. (…) Cała sytuacja pokazuje słabość polskiego prawa.