Nicu Ceaușescu

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nicu Ceaușescu

Nicu Ceaușescu (1951–1996) – rumuński komunista, syn dyktatorskiego prezydenta Nicolae i jego żony Eleny; typowany na następcę ojca.

O Nicu Ceaușescu[edytuj]

  • Najważniejszy był syn Nicolae i Eleny, Nicu, (…) wychowywany przez rodziców na następcę tronu i Bożego pomazańca. Zdegenerowany alkoholik i sadysta, pierwszy sekretarz partii w Sibiu w Transylwanii. Jak kraj długi i szeroki krążyły opowieści o jego złośliwym okrucieństwie i bestialstwie: o znajdującej się na tyłach jego biura „sali tortur”, gdzie miał ponoć zgwałcić dziesiątki kobiet, czy bzdury o wyrywaniu paznokci dziecku-gimnastyczce, Nadii Comaneci, by udowodnić jej, że należy całkowicie do niego. Wielbiciel drogich, zachodnich samochodów, często po pijanemu powodował wypadki, w których zdarzały się i śmiertelne ofiary. Wszystko jednak uchodziło mu na sucho. Dobrze czuł się w roli partyjnego wizytatora jednostek wojskowych. W ciemnych okularach i sportowej koszuli z lubością mieszał z błotem nie tylko żołnierzy, ale i najwyższych oficerów. Po obaleniu tatusiowej dyktatury znaleziono podobno w jego apartamentach w Sibiu najbardziej wyuzdane filmy pornograficzne (wiele z udziałem dzieci), a także całą kolekcję zakrwawionej bielizny nieletnich ofiar jego lubieżności.
    • Autor: Przemysław Słowiński, Dyktatorzy i ich kobiety. Seks, władza i pieniądze, Wydawnictwo Videograf, Chorzów 2013, ISBN 9788378351320, s. 180–181.
  • Syn Eleny i Nicolae, Nicu, to istny potwór seksualny. Ojciec był zachwycony, gdy w wieku lat czternastu przeszedł „męską inicjację” gwałcąc koleżankę z klasy. Również w latach męskich gwałcił bezkarnie bukaresztańskie kobiety.