Marzena Machałek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Marzena Anna Machałek (ur. 1960) – polska polityk, od 2006 posłanka na Sejm RP, od 2017 sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

  • Kompletnym niezrozumieniem jest mówienie, że dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z zespołem Aspergera, z autyzmem czy ze sprzężeniami, to są dzieci, które nie mają możliwości uczenia się z rówieśnikami i w szkole. Wręcz odwrotnie. Chcemy odejść od tego, co było do tej pory, (…). Było to dyskryminacyjne, bo powodowało kompletnie niedobre zjawisko: dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, żeby mieć to, co mają zagwarantowane w przepisach, musiały uzyskiwać dodatkowe orzeczenie co do nauczania indywidualnego.
  • Można więc powiedzieć, że w życiu publicznym aktywnie działam od około 10 lat. Nie ukrywam jednak, że praca posła wymaga innego podejścia. Niemniej szybko zaaklimatyzowałam się w nowej rzeczywistości i bardzo mocno zaangażowałam się w prace na rzecz mojego okręgu. Niestety, w wielu sprawach turystyczny rejon jeleniogórski przegrywa z bardzo mocnym miedziowym obszarem legnickim – silnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i finansowym.