Maria Niklińska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Maria Niklińska (2012)

Maria Niklińska (ur. 1983) – polska aktorka, córka dziennikarki Jolanty Fajkowskiej.

  • Czasem czuję, że jestem wręcz kilkoma postaciami naraz. Jakbym miała w sobie kilka żyć. Mam potrzebę jakiegoś ekstremum. Moje zwykłe życie wydaje mi się za blade.
  • Nigdy nie zachłysnęłam się popularnością, nawet czułam się nią trochę speszona. Kiedy ludzie mnie rozpoznawali, podchodzili na ulicy. Do dziś strasznie głupio się czuję, kiedy kupuję gazetę, w której jest wywiad ze mną.
  • Uwielbiam Nowy Jork za jego niesamowitą energię, magię. Bardzo dobrze się tam czułam. Szkoła była fantastyczna. Uczyli nas, że nie chodzi o to, żeby zagrać perfekcyjnie, ale żeby w rolę włożyć coś swojego. Ale tak się złożyło, że za późno złożyłam papiery na następny semestr. I wróciłam do Warszawy, żeby skończyć studia. Pomyślałam wtedy, że tak widać miało być.
  • Wierzę w miłość, ale nie wierzę w idealne związki. Chociaż mój dziadek z babcią są już ze sobą ponad pięćdziesiąt lat. Piękna para, całe życie razem i nadal się kochają. Jest we mnie marzenie o stałym związku, ale jeszcze nie teraz. Żeby zbudować dobrą relację z drugą osobą trzeba najpierw odkryć siebie. Ja to dopiero robię. Dzieci chcę mieć najwcześniej po trzydziestce, jak nie później. A w ogóle co ma być, to będzie. Jak coś jest mi pisane, to przyjdzie. Nic na siłę. Życie to przygoda, z którą płynę.

Zobacz też: