Jolanta Fajkowska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jolanta Fajkowska

Jolanta Fajkowska (ur. 1963) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, aktorka, z wykształcenia slawistka i historyk sztuki. Matka Marii Niklińskiej.

  • Jestem normalnym człowiekiem. Mój medialny wizerunek zupełnie mi nie przeszkadza. Staram się być zawsze dobrze przygotowana do tego, co robię i dlatego niewiele rzeczy jest w stanie mnie zaskoczyć i wytrącić z równowagi. To wynika przede wszystkim z doświadczenia.
  • Kolekcjonuję zdjęcia i dobre chwile. A tak całkiem poważnie: nie można rozdrapywać ran. Staram się nie wracać do tego, co złe.
  • Najważniejsze to nie rozgrzebywać tego, co złe, nie dzielić wszystkiego na cząstki, nie analizować godzinami i zadręczać się. To nie ma sensu. Po jakimś czasie dostrzeżemy, że to, co na początku wydawało nam się czymś strasznym, nie do przejścia, nagle stało się proste.
  • Nie jestem podejrzliwa, raczej łatwowierna. Zakładam, że ludzie są dobrzy. Przejechałam się parokrotnie na tym, ale to wcale nie pomogło mi w tym, by zmienić nastawienie do ludzi. Szkoda czasu na kombinowanie, intrygowanie, judzenie, kłamstwo. Łatwo się później pogubić.
  • Postrzegam świat w kolorowych barwach, pozytywnie, niezbyt surowo. Wiem, że świat poradzi sobie beze mnie, choć ja bez świata chyba nie. Nauczyłam się odsuwać od siebie to, co złe.