Manmohan Singh

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Manmohan Singh

Manmohan Singh (ur. 1932) – indyjski ekonomista i polityk, premier.

  • Codziennie słyszymy o astronomicznych sumach pochodzących z korupcji pieniędzy, które mogą zostać przywrócone społeczeństwu jednym działaniem. Według oskarżeń, w każdej możliwej dziedzinie mieliśmy zdefraudować ogromne sumy publicznych środków. Nie ma stwierdzenia bardziej niezgodnego z prawdą, niż te zarzuty.
  • Nasz gabinet jest w pełni oddany walce o wyeliminowanie korupcji oraz przywrócenie społecznego zaufania dla działań rządowych. Działania ustawodawcze, jak i administracyjne, które podjęliśmy na tym polu mówią same za siebie. Szum informacyjny wywoływany przez różne zdesperowane jednostki, zjednoczone w walce z naszym rządem, powinien być sukcesywnie eliminowany.
  • Singapur stał się cenionym partnerem w realizacji naszych ambitnych planów rozwoju infrastruktury. To nasz największy partner w handlu i inwestycjach wśród członków ASEAN.
  • W ciągu ostatnich lat pozycja Indii w świecie nauki pogorszyła się i kraje takie jak Chiny nas wyprzedziły. To się zmienia, ale nie możemy być usatysfakcjonowani z dotychczasowych osiągnięć. Musimy robić znacznie więcej, by zmienić los indyjskiej nauki.