Małgorzata Socha

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Małgorzata Socha, 2008

Małgorzata Socha (ur. 1980) – polska aktorka.

  • Aktor użycza postaci swojego głosu, swojego ciała, duszy i doświadczeń.
  • Aktorstwo to jest bardzo ciężki zawód i nie można przy nim mówić o jakiś sztuczkach. Albo mamy to coś w sobie, w środku, albo nie. Sztuczki są w cyrku, nie w aktorstwie.
  • Niektórzy aktorzy denerwują się, kiedy reżyser pokazuje im czarno na białym, jak coś mają zagrać, nie pozostawiając miejsca na kreatywność. Majewski to reżyser, który dużo czerpie z aktora. Dla niego aktor jest jak glina, ale nie taka, w której to on rzeźbi coś swoimi dłońmi, tylko glina, która, delikatnie naciskana sama układa się w jego rękach w kształt, o który mu chodziło. Praca na planie u tego reżysera daje aktorowi komfort, poczucie bezpieczeństwa, a to coś bardzo ważnego; aktor ma poczucie, że za kamerą siedzi ktoś, kto wie czego chce, i kto potrafi tak poprowadzić aktora, że nie zrobi mu krzywdy.
  • Życie to miłość, życie to samotność. Jeszcze można by dorzucić radość i cierpienie. I żeby całość nie brzmiała tak pesymistycznie, dodałabym jeszcze, że życie jest piękne, kolorowe i nieprzewidywalne. (…) Życie nie traktuje wszystkiego jeden do jednego, czarno-biało, i film to pokazuje. Często mamy na jakiś temat wyrobione zdanie, a życie pokazuje nam coś zupełnie innego, weryfikuje, że wcale nie jest tak, jak nam się wydawało.

Zobacz też: