Małgorzata Pieczyńska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Małgorzata Pieczyńska (2008)

Małgorzata Pieczyńska (właśc. Maciejewska; ur. 1960) – polska aktorka działająca także w Szwecji.

  • Coraz więcej aktorów potrafi w zachodni sposób dbać o swoją karierę. Przegrywają ci, którzy poddali się staremu, socjalistycznemu systemowi i czekają, aż zadzwoni telefon.
  • Teatr w Szwecji to bardzo droga przyjemność. Bilet kosztuje 30 dolarów. Na musical nawet 70. Ale przecież sale teatralne zapełniają się. To duża zasługa artystów, którzy potrafią widzów zainteresować i nawet klasykę podają w bardzo nowoczesny sposób.
  • W moim pierwszym szwedzkim filmie była scena, w której główny bohater przychodzi do mnie z kwiatami. Starałam się grać jak najprościej. Jak w życiu. I widzę, że reżyser jest niezadowolony: „My się chyba nie rozumiemy – mówi. – Przecież on przyszedł do ciebie z kwiatami”. No właśnie, ja mu dziękuję, wstawiam kwiaty do wazonu. A on dalej: „Przyniósł ci kwiaty. To jest niesamowite”. „A cóż w tym niesamowitego? – pytam. – Bez przerwy ktoś do kogoś przychodzi z kwiatami”. „Nieprawda – odpowiada. – Normalnie gość może przynieść książkę, bombonierkę. Jeśli przynosi kwiaty, to będzie ci wyznawał miłość. Powinnaś być zaskoczona i zmieszana”. Ja bym na to nie wpadła. Na tym właśnie polegają różnice kulturowe.

Zobacz też: