Lou Reed

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Lou Reed (2011)

Lou Reed (1942–2013) – amerykański wokalista rockowy, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor żydowskiego pochodzenia.

  • Najbardziej podoba mi się jego odniesienie do czasu [w utworze Vanishing Act – przyp.]. Do tego, jak upływa. Szybko znaczyło szybko, średnio znaczyło średnio, wolno, no właśnie, pewnie nie wiesz, co może oznaczać „powoli”.
  • Zadajemy je sobie całe życie [najważniejsze pytanie – przyp.], ale dopiero gdy jesteśmy starsi, zaczyna stawać się bardziej natrętne. Stanowi podstawę wszystkich innych. Nikt mnie jeszcze o to nie zapytał. Czy to nie zdumiewające? Bo w moim przekonaniu płyta ta powinna przede wszystkim dotrzeć do ludzi, którzy sobie to pytanie zadają. Może rzeczywiście trochę trzeba już przeżyć, żeby umieć je sformułować, chociaż każdy musi to zrobić. Uprzedzę, nie doszedłem do żadnych wniosków, nie mam gotowej odpowiedzi.

O Lou Reedzie[edytuj]

  • Jakiś komediant coś napisał na portalu społecznościowym, jak zwykle kiepsko i niezbyt kulturalnie i cała miniona niedziela należała w mediach do niego i jego kolejnych, coraz bardziej żenujących wpisów radośnie cytowanych przez brukowe i nie tylko portale. (…) Ów komediant wygrał nawet z tym, że odszedł jeden z największych wizjonerów i artystów rocka, czyli Lou Reed. Policzyłam – newsów o chamskich wpisach było więcej niż refleksji nad tym, że nie ma wśród nas jednego z największych i najbardziej inspirujących artystów XX wieku. Jakbyśmy nie zauważyli albo nie chcieli zauważyć, co jest ważne, a co jest chwilową fanaberią.