Leszek Gnoiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Leszek Gnoiński (2023)

Leszek Gnoiński (ur. 1966) – polski dziennikarz muzyczny.

  • Był miejscem, w którym czułem się naprawdę świetnie, może właśnie przez pewien powiew wolności. Nagle masz wokół siebie mnóstwo podobnych osób i nikt cię nie legitymuje, nie zwraca uwagi na to, jaki jesteś. Do tego możesz posłuchać muzyki, którą kochasz, a nawet poznać ludzi, którzy ją grają. Tam wtedy nawet nie było pod sceną barierek. Muzycy grali, a potem stawali się częścią publiczności. Nie było żadnych podziałów.
  • Słyszałem stwierdzenia, że Jarocin był enklawą narkomanów, a tak naprawdę był zupełnie normalnym miejscem. Byłem tam wielokrotnie, począwszy od 1985 roku. Patologie się zdarzały, ale zdarzają się wszędzie. Gdyby ten festiwal wyjąć wtedy z Polski i przenieść do jakiegokolwiek kraju zachodniego, byłby kolejnym fajnym i kolorowym miejscem, do którego przyjeżdżają ludzie, by posłuchać muzyki.
  • (…) w Jarocinie zaczęły się większe problemy od 1985 roku. Przyjeżdżał cenzor i cenzurował. Ale sporo zespołów, jak Dezerter, miało to w nosie i śpiewały, co chciały. Kultowi niby wycięli piosenki, a „Wolność” jednak zaśpiewał. I wszyscy płakali ze wzruszenia, ja też.