Krzysztof Łapiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Krzysztof Łapiński (2015)

Krzysztof Paweł Łapiński (ur. 1978) – polski polityk i samorządowiec, w latach 2015–2017 poseł na Sejm VIII kadencji, w latach 2017–2018 rzecznik prasowy prezydenta i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

  • Czekałaby go ciężka, kilkumiesięczna kampania. To jest polityk, który jest już w Polsce spełniony, był dwukrotnie premierem. Jest spełniony też na arenie europejskiej. To tak, jakby Robert Lewandowski po zakończeniu kariery europejskiej wrócił do Lecha Poznań.
    • Opis: o ewentualnym kandydowaniu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 r.
    • Źródło: polsatnews.pl, 5 listopada 2019 r.
  • Sytuacja dzisiaj na scenie politycznej od kilku lat przypomina mi, przy zachowaniu odpowiednich proporcji, sytuację z I wojny światowej. Od kilku lat obie strony siedzą w swoich okopach, wzajemnie się ostrzeliwując, a front się nie przesuwa. Jeśli patrzymy na sondaże to te wahania są czasami 2-3 punkty procentowe na plus dla jednej partii, 2-3 na minus. PiS ma między 32 a 36 proc., Platforma między 27 a 31 proc. Zobaczymy co się stanie na jesieni, która partia wykrzesa z siebie więcej sił, którzy wyborcy będą bardziej zmobilizowani, a którzy będą bardziej letni. Dziś słupki sondażowe drgają, ale nie przesuwają się jakoś bardzo wysoko dla jednej partii, bardzo nisko dla drugiej. Nie ma jakichś wielkich zysków. Decydowała będzie w dużej mierze kampania: która z partii będzie bardziej aktywna, która zmobilizuje swoich wyborców bardziej niż dzisiaj i ewentualnie pozyska, coraz mniejszą grupę, niezdecydowanych.
    • Opis: o sytuację na scenie politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2023
    • Źródło: rp.pl, 8 marca 2023