Przejdź do zawartości

Krystyna Czuba

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Krystyna Bożena Czuba (ur. 1937) – polska polityk, nauczyciel akademicki, publicystka, profesor nauk teologicznych, medioznawca, senator IV kadencji.

  • Jeżeli media – niezależnie od tego, czy są katolickie, laickie czy specjalistyczne – podają nieprawdę, to ich działanie zawsze jednakowo kwalifikuje się jako manipulacja czy też pewien skandal, który chce się przeprowadzić w imię jakichś tam założeń przyjętych przez danego dziennikarza.
  • Media posługują się sensacją, bo chcą mieć wpływ na emocje odbiorców. I nie wiem, czy wielu z nas wie o tym, że media liberalne tworzą też jakiś wspólny front, bo na przykład TVN, „Gazeta Wyborcza”, „Wprost” czy „Newsweek” współpracują bardzo w tworzeniu sensacji przeciwko Kościołowi i przeciwko tym, którzy chcą Polskę zmienić.
  • W czasie stanu wojennego słuchałam sensacyjnych nagrań z udziałem Wałęsy i różnych; ale też i Jaruzelskiego, który rzekomo stawał w obronie „Solidarności”, którą przecież posłał do więzienia. I ta sensacja była przygotowana przez specjalistów po to, aby pokazać, że z dokumentów można zrobić wszystko.
  • Wypowiedź redaktora Jacka Pałasińskiego została wyrażona w języku człowieka, któremu brak jest najpierw kultury, a potem jakiejkolwiek formacji. Nie mam tu na myśli nawet formacji chrześcijańskiej, ale formacji po prostu ludzkiej. Uwłaczanie komuś jest zawsze złym świadectwem dawanym sobie. Jego tekst pełen jest nie tylko niechęci, nienawiści, ale zawiera również kłamstwa. Dotyczy on ludzi, którzy są w najwyższym stopniu patriotami i osobami wierzącymi, którzy nie chcą czynić krzywdy nikomu i działają właśnie w taki sposób, żeby odbudować Polskę zarówno od strony mentalnej, jak i moralnej.