Przejdź do zawartości

Kataryna

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Kataryna (właśc. Katarzyna Sadło; ur. ok. 1971) – polska blogerka polityczna.

  • Gdyby znano moje nazwisko, to każdy polityk czy dziennikarz, którego krytykowałam, mógłby mnie pozwać – choćby o 10 tysięcy złotych odszkodowania. A ja nie miałabym szans w zderzeniu z ich prawnikami.

O Katarynie

[edytuj]
  • Jest przykładem wybitnego dziennikarstwa obywatelskiego. Wszyscy wiedzieli, że chroni swoją tożsamość. Obawiała się, że ujawnienie może jej szkodzić w pracy i w środowisku, bo głosiła niepopularne poglądy. Znałem jej mail, numer telefonu, ale nie wiedziałem, kim jest.
  • Mówicie, że nie mamy prawa ujawniać Kataryny. Otóż mamy, nie zrobiliśmy tego tylko dlatego, że nie chcieliśmy wystąpić w roli sojuszników władzy. Ale jeśli zechcemy, każdego możemy ujawnić. Jesteśmy dziennikarzami, a nie pluszowymi misiami, jak Wy. Mamy prawo wchodzić wszędzie tam, gdzie rozpościera się sfera publiczna. (…) Dlaczego nie możemy pogrzebać w Waszych życiorysach i sprawdzić, kto z kolei Wam płaci? Budzi to w Was przerażenie? Że jutro taki sam SMS, jak do Kataryny, przyjdzie do Was? Bo tego się właśnie boicie, stąd ten cały wielki szum w sieci, wielki bój o anonimowość. Uspokoję was, SMS do Was nie przyjdzie, bo jesteście za mali.