Jean-Jacques Burnel

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jean-Jacques Burnel (2013)

Jean-Jacques Burnel (ur. 1952) – brytyjski basista, wokalista, kompozytor i współzałożyciel zespołu punkowo-nowofalowego The Stranglers.

  • Ludzie, dla których muzyka nie jest najważniejsza i dla których stanowi ona jedynie tło, słuchają tylko tego, co jest dostępne [w radiu - przyp.]. A tymczasem za tym, co oferuje nam radio i telewizja, kryje się jeszcze wiele muzyki dostarczającej głębszych doznań, która nie ma szans dotrzeć do szerszej publiczności. Nadal chodzę do barów Camden, w których można zobaczyć zespół na żywo, ale muszę przyznać, że w Wielkiej Brytanii oryginalność ginie w lawinie komercji. Na szczęście są jeszcze kraje, w których ludzie i rynek nie są tak nastawieni na komercję, gdzie nadal można sprzedawać płyty i mieć publiczność, nie kopiując innych wykonawców.
  • W latach 30. mój ojciec był szefem kuchni na liniowcu kursującym pomiędzy Francją a Ameryką Południową. Uwielbiał muzykę południowoamerykańską i gitarę hiszpańską. Kupił mi taką, kiedy miałem jedenaście lat. Chyba wtedy sprzedał swój motocykl, żeby mieć na nią pieniądze - tak bardzo kochał ten instrument.