Jarosław Sellin
Wygląd
Jarosław Daniel Sellin (ur. 1963) – polski dziennikarz, polityk, poseł na Sejm, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Choć nie jest to polskie dziedzictwo. To jest dziedzictwo pozostawione nam, na naszej ziemi, przez opętanych zbrodniczą ideologią Niemców. Skoro tak się stało, że te miejsca są u nas, jesteśmy zobowiązani do przypominania, co się tu zdarzyło i dbania o tę pamięć. Jesteśmy, można powiedzieć, przez Niemców napiętnowani takimi miejscami, my jako Polska, jako Polacy, ale nie uchylamy się od odpowiedzialności za upamiętnienie tych miejsc, za ich trwałe wołanie i to właśnie robimy.
- Opis: podczas uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę pierwszych masowych deportacji Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu, 17 marca 2017.
- Źródło: Wiceminister kultury: obozy zagłady to piętno niemieckie, ale mamy obowiązek je upamiętniać, dzieje.pl, 17 marca 2017.
- Krzyki na Krakowskim Przedmieściu „Precz z Kaczorem – dyktatorem” – to działa na ludzi emocjonalnie. Trzeba ukarać polityków odpowiedzialnych za wyprowadzanie na ulice niezrównoważonych ludzi. (…) Pani też jest niezrównoważona.
- Opis: wypowiedź m.in. pod adresem posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.
- Źródło: Awantura w studiu Radia ZET. Wiceminister kultury do posłanki .N: Pani jest niezrównoważona, radiozet.pl, 10 grudnia 2017
- Nie rozumiem, co jest złego w tej ustawie, że mamy się cofać albo coś zmieniać.
- Opis: o znowelizowanej w styczniu 2018 ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wprowadzającej karę pozbawienia wolności za przypisywanie Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu zbrodni hitlerowskich
- Źródło: „Rząd nie radzi sobie nie tylko z dyplomacją, ale i ze zdrowym rozsądkiem”, tvn24.pl, 31 stycznia 2018
- Piaśnica to był pierwszy mord ludobójstwa w czasie II wojny światowej – przed Palmirami, przed Katyniem, przed Holokaustem.
- Opis: o zbrodni w Piaśnicy z II wojny światowej.
- Źródło: Polacy usłyszą o zbrodni w Piaśnicy, rp.pl, 15 grudnia 2015.
- Zobacz też: ludobójstwo, zbrodnia w Palmirach, zbrodnia katyńska, holocaust
- Rynek prasowy jest rynkiem absolutnie wolnorynkowym i tu popełniono na początku III Rzeczypospolitej poważne błędy, jeśli chodzi o likwidację koncernu RSW Prasa-Książka-Ruch, które doprowadziły do sytuacji właśnie takiej, jaką dzisiaj mamy.
- Źródło: Jarosław Sellin: repolonizacja mediów będzie dotyczyć prasy, dzieje.pl, 10 lutego 2017.
- Zobacz też: wolność słowa
- Sprawdzamy tam, gdzie mamy ochotę sprawdzać. Jeżeli widzimy, że na przykład w okręgu nr 100 oddano ponad 130 tysięcy głosów, różnica między zwycięskim kandydatem a przegranym wynosi 300 głosów, a głosów nieważnych jest ponad 3300 – czyli trzy razy więcej niż średnia w kraju – to możemy być troszkę zaniepokojeni i poprosić Sąd Najwyższy o sprawdzenie tego.
- Opis: o protestach wyborczych jakie złożył PiS do Sądu Najwyższego.
- Źródło: rmf24.pl, 23 października 2019.
- Takie uroczystości jak rocznica początku mordów w Piaśnicy są ważne, ponieważ naszym obowiązkiem jest pamiętać o ludziach, którzy dla Polski, dla wolności, dla niepodległości poświęcili swoje życie.
- Opis: o zbrodni w Piaśnicy z II wojny światowej.
- Źródło: Uroczystości ku czci osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim, mkidn.gov.pl, 8 października 2018.
- Ustawa o IPN wchodzi w życie, ale nie sądzę, by była stosowana w jakimkolwiek przypadku przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, a już zwłaszcza w stosunku do cudzoziemców.
- Źródło: „Zamrożenie” ustawy o IPN? Sellin tłumaczy co dalej z przepisami, wp.pl, 26 lutego 2018
- Zobacz też: Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
- Uznaliśmy, że z tego akurat zapisu należy się wycofać, bo to spotkało się z kompletnym niezrozumieniem w świecie i z fałszywą interpretacją naszych intencji i intencji tej ustawy.
- Opis: o zmianach w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
- Źródło: Jarosław Sellin: mamy bardzo potężny nowy instrument w ręku, polskieradio.pl, 28 czerwca 2018
- W polskich mundurach i z polską bronią Żydzi mogli walczyć z rasistami, hitlerowskimi Niemcami.
- Źródło: J. Sellin: gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było, 20 stycznia 2020
- W polskim interesie jest, by z państwem Izrael mieć bardzo dobre relacje, nawet jeśli czasami pojawiają się jakieś problemy, nieporozumienia, napięcia.
- Źródło: J. Sellin: państwo Izrael jest enklawą zachodnich wartości w swoim regionie, dzieje.pl, 11 maja 2018
- Zobacz też: Izrael, Polska, stosunki polsko-izraelskie
- W związku z niegodziwymi, kłamliwymi atakami Rosji w stosunku do Polski, związanymi z II wojną światową warto przypominać, że gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było.
- Opis: w związku z fałszywymi atakami Rosji w stosunku do Polski związanymi z II wojną światową.
- Źródło: dzieje.pl, 20 stycznia 2020
- Warto przypominać, skoro tak jesteśmy przez dzisiejszą Rosję atakowani, że to Stalin zniszczył życie religijne Żydów we własnym kraju, a zajmując połowę terytorium Polski wywoził na Sybir działaczy różnych organizacji żydowskich, w tym działaczy Betaru z ich liderem Menachemem Beginem.
- Opis: w związku z fałszywymi atakami Rosji w stosunku do Polski związanymi z II wojną światową.
- Źródło: J. Sellin: gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było, 20 stycznia 2020
- Warunkiem rozpoczęcia Holokaustu było zniszczenie państwa polskiego, a państwo polskie zniszczyli Niemcy i Sowieci. Wiec jeśli dziś ktoś ze Wschodu mówi, że my odpowiadamy za Holokaust, to warto przypominać, że zniszczenie państwa polskiego – co było dziełem również Sowietów – umożliwiło Holokaust.
- Opis: w związku z fałszywymi atakami Rosji w stosunku do Polski związanymi z II wojną światową.
- Źródło: J. Sellin: gdyby istniało państwo polskie, żadnego Holokaustu by nie było, 20 stycznia 2020
- Zamordowano przede wszystkim elitę państwa polskiego, polsko-kaszubską elitę państwa polskiego, wedle list, które sporządzali Niemcy, zdrajcy państwa polskiego, niestety, polscy obywatele przedwojennej Polski. Wedle takich list, wedle przekonania nacjonalistów niemieckich, że tych ludzi trzeba się pozbyć, ponieważ Rzesza nigdy nie będzie trwała, jeżeli ci ludzie będą żyli, skazano ich na śmierć i tutaj ich rozstrzelano. Byli to duchowni, urzędnicy, mundurowi różnych służb, samorządowcy – po prostu elita. I naszym obowiązkiem jest pamiętać o ich ofierze i upowszechniać wiedzę o Piaśnicy w Polsce i w świecie, bo ta wiedza nie jest zbyt duża.
- Opis: o zbrodni w Piaśnicy z II wojny światowej.
- Źródło: Uroczystości ku czci osób pomordowanych w Lesie Piaśnickim, mkidn.gov.pl, 8 października 2018.