Przejdź do zawartości

Jan Szafraniec

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jan Szafraniec (2001)

Jan Szafraniec (ur. 1939) – polski polityk, nauczyciel akademicki, psychiatra, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (1995–1999), senator II, V i VI kadencji.

  • Mimo że prawo wspólnotowe Unii Europejskiej nie reguluje kwestii dotyczących aborcji i eutanazji, pozostawiając te problemy kompetencji poszczególnych państw członkowskich, nie oznacza to zaprzestania wywierania presji na rządy tych krajów. Tendencyjny werdykt Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Alicji Tysiąc jest naoczną egzemplifikacją relatywnego i okolicznościowego traktowania życia ludzkiego w UE i stanowi dodatkowy argument do konstytucyjnego zabezpieczenia prawa do życia i ochrony życia w naszym ustawodawstwie.
  • Nie jestem anonimowym senatorem. PiS przyjmuje mnie z całym bagażem moich trzech kadencji jako senator. Bagażem, nad którym jest nadruk opcji katolicko-narodowej. Uważam, że będę mógł kontynuować to, co robiłem przez tyle lat w Senacie.

O Janie Szafrańcu[edytuj]

  • Jan Szafraniec to senator wielu kadencji. Człowiek wielce doświadczony. Były członek KRRiT, wielki społecznik, człowiek wielkiego serca. Przestrzegający zasad i stosujący się do nich. Jan Szafraniec to jeden z najwybitniejszych polskich senatorów, podkreślam nie podlaskich a polskich.