Jan Masiel
Wygląd
Jan Masiel (ur. 1963) – polski polityk, psycholog, filolog, deputowany do Parlamentu Europejskiego.
- Adoptowanie przez homoseksualistów dzieci byłoby niesmaczne, gorszące i szokujące.
- Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 16 stycznia 2006
- Zobacz też: rodzicielstwo związków jednopłciowych
- Homoseksualiści dopuszczają się przemocy wobec myślących po chrześcijańsku Europejczyków.
- Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 16 czerwca 2006
- Zobacz też: homoseksualizm
- Lepper woli swoich ludzi, którzy są mu bliźsi, są wtajemniczeni w pewne sprawy, którzy wykonują każde jego polecenie. On nie chce, żebym wygrał. A ja jestem demokratą i chciałbym demokratyzować Samoobronę. Chciałbym, żebyśmy uzyskali w następnych wyborach naprawdę dobry wynik.
- Opis: podczas wyborów przewodniczącego wielkopolskiej Samoobrony, w których rywalizował z Renatą Beger.
- Źródło: „Dziennik”, 26 kwietnia 2007
- Liczę na przejęcie ok. 70 procent działaczy Samoobrony z województwa, którzy zasilą tworzone przeze mnie – z pełnomocnictwa prezesa Zdzisława Podkańskiego PSL Piast – w Wielkopolsce.
- Mamy pomysł, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.
- Opis: o pomyśle na powołanie w PE nowej grupy.
- Źródło: Europejski mandat, język swojski, rp.pl, 16 lipca 2004
- Mimo że bardzo lubię i szanuję Andrzeja Leppera, odchodzę i apeluję do zwolenników Samoobrony, żeby nie głosowali na kandydatów startujących z list tej partii!
- Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 5 października 2007
- Nie chodzi o to, czy Turcja już spełnia wymogi Unii, czy jeszcze nie. Chodzi o to, czy my chcemy muzułmańskiej Turcji w Europie zbudowanej na wartościach chrześcijańskich, czy nie. Mówi się tu o dokonanym postępie Turcji. Jestem psychologiem i zależy mi na losie każdego człowieka, ale wiem, że nie wszystko, co ważne dla ludzi, da się wymierzyć miarą. Ważne są też emocje i uczucia mieszkańców Europy, które są raczej na nie. Obserwuję muzułmanów w Brukseli od dwudziestu lat i nie chciałbym, by taki duży kraj w ramach Unii Europejskiej miał wpływ na losy mego kraju – Polski. Może za pięćdziesiąt lat nasze światy będą gotowe na spotkanie – wcześniej nie. Pomóżmy muzułmanom tam, gdzie oni mieszkają. Doprowadźmy do szybkiego powstania państwa Palestyny, które cierpi wiele ze strony Izraela – jestem za. Ta potrzeba jest bardziej pilna. Nie mamy żadnych zobowiązań wobec Turcji. Nie bądźmy hipokrytami, nie bójmy się powiedzieć „nie” Turcji.
- Opis: fragment wystąpienia w Parlamencie Europejskim, 14 grudnia 2004.
- Nie udało się mi ulepszyć Samoobrony, ale skoro już wszedłem w 2004 r. do polityki, to zamierzam w niej pozostać. Chcę startować w wyborach do PE. „Piast” musi mieć przecież swoich przedstawicieli w Sejmie, Senacie czy europarlamencie.
- Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 23 stycznia 2008
- Odradzali mi te wyjazdy, ale ja się nie wahałem.
- Opis: o podróżach w niebezpieczne rejony świata.
- Źródło: Jan Masiel - europoseł do zadań specjalnych, gazeta.pl, 24 lutego 2009
- Ostatnio Unia poszerza się o kraje biedne. W grudniu jeden z moich wyborców zaproszony na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego do Brukseli poinformował mnie o tym, że w jego wsi zdarzają się przypadki, że dzieci nie mogą chodzić do szkoły, ponieważ nie mają butów, nie mówiąc już o przyborach szkolnych. Minimalny zasiłek socjalny w Polsce wynosi między 10 euro a 100 euro miesięcznie, a minimalna płaca 212 euro. Czy na wzór omawianego funduszu nie można by również stworzyć funduszu dla obywateli Unii, bądź zmusić państwa członkowskie do wypłacania przynajmniej 250 euro miesięcznie osobom potrzebującym?
- Opis: fragment wystąpienia w Parlamencie Europejskim, 23 lutego 2005.
- „Piast” wyraża te same wartości, co Samoobrona, jednak z pewnością będzie skuteczniejsza. A jak Lepper się nawróci, będzie szedł drogą męża stanu, przyjmiemy go do swoich struktur.
- Źródło: naszemiasto.pl, 23 kwietnia 2008
- Podczas wakacji, oglądając telewizję belgijską, usłyszałem krytykę grupy socjalistów z Parlamentu Europejskiego odnośnie jednego miliona euro przekazanego przez Parlament na Światowe Dni Młodzieży w Kolonii. Chciałem wyrazić swoje oburzenie wobec tych, którzy walczą z chrześcijańską przeszłością, teraźniejszością i przyszłością Europy. Europa nie musi być chrześcijańska, może być laicka, ale jeżeli nie będziemy szanować jej religii historycznej, dzięki której zaistniała, jest obawa, że pewnego dnia stanie się muzułmańska. Nie dopuśćmy do tego, jeszcze nie jest za późno.
- Opis: fragment wystąpienia w Parlamencie Europejskim, 5 września 2005.
- Samoobrona szukała takich ludzi jak ja. Robię to dla idei, dla prestiżu i będzie to dla mnie wspaniała przygoda.
- Opis: o starcie w eurowyborach w 2004.
- Źródło: Cisza po Wrześni, rp.pl, 9 czerwca 2004
- Słychać było ruch na korytarzach, rozgardiasz. Do mnie terroryści nie weszli. Nie ruszałem się z pokoju. Potem zadzwoniła do mnie recepcja, żebym nie wychodził pod żadnym pozorem z pokoju
- Opis: relacja z wydarzeń w Bombaju, gdy dokonano tam zamachu terrorystycznego.
- Źródło: Europoseł Masiel bezpieczny w Bombaju, gazeta.pl, 27 listopada 2008
- Solidarności zawdzięczam to, że tutaj dzisiaj z Państwem jestem, że nie mieszkam za „żelazną kurtyną”. Bez Solidarności Mur Berliński padłby później, albo jeszcze by stał. Wcześniej próbowali go obalić – ten „diabelski” system Węgrzy, Czesi i Słowacy. Dopiero Polakom i polskiemu papieżowi udało się położyć kres układom jałtańskim. Dziękuję dzisiaj krajom Europy Zachodniej i Stanom Zjednoczonym za okazaną nam pomoc, ale nie zapominam również, że to nie tylko Stalin jest winny, ale że Churchill i Roosevelt sprzedali Sowietom w Jałcie pół Europy dla świętego spokoju, dla własnego komfortu.
- Opis: fragment wystąpienia w Parlamencie Europejskim, 26 września 2005.
- W ostatnim czasie nasz Parlament wiele zrobił dla rodzącej się na Białorusi demokracji. Obecni wśród nas Panowie Milinkiewicz i Wiaczorka uważają, że koniec dyktatora jest bliski. Nie czekajmy na przyszłe wybory, pomóżmy już teraz zadać ostateczny cios systemowi, który siłą sprzeciwia się demokracji. Białorusini to naród wyjątkowo pokojowy i cierpliwy. Demokracja rodzi się tam powoli, ale jak już raz powstanie, na długo Unia Europejska będzie miała w Białorusinach wiernego partnera i gwaranta pokoju.
- Opis: fragment wystąpienia w Parlamencie Europejskim, 5 kwietnia 2006.
O Janie Masielu
[edytuj]- Masiel już dawno w Samoobronie nie był. Formalnie był, ale dawno już nie działał w Samoobronie. Czy ktoś wcześniej o nim słyszał? Niech idzie, szczęść Boże na nowej drodze. PiS zbiera wszystkich renegatów, wszystkich, którzy odpadają z innych partii i na tej bazie myślą, że stworzą potężną partię chłopską. Nie ma takich obaw.
- Autor: Andrzej Lepper
- Źródło: portal bydgoszcz.com, 15 października 2007
- Zarówno Lepper, jak i Maksymiuk nie chcą Masiela w Wielkopolsce. Oni się go boją, jak diabeł święconej wody. On im nie pasuje do chorągwi. Masiel ma swoje zdanie, a w Samoobronie swojego zdania mieć nie można.
- Autor: Alfred Budner
- Źródło: „Dziennik”, 26 kwietnia 2007