Jacek Kotarbiński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jacek Kotarbiński (ur. 1967) – polski ekonomista.

Sztuka Rynkologii[1][edytuj]

To nie marketing oszukuje ludzi. To ludzie oszukują, używając narzędzi marketingu. (s.18)

Według mnie "rynkologia" jest nowym, pojemnym pojęciem, pozwalającym na szersze zrozumienie marketingu i wyjście poza jego czysto instrumentalną formę. (s. 18).

Rynkologia dotyczy nie tylko przedsiębiorstw. Wiele państw dochodzi do wniosku, że receptą na dobrobyt nie jest wyłącznie obcinanie kosztów rozdmuchanych przez realizację obietnic wyborczych, ale także poszukiwanie sposobów na generowanie rosnących dochodów, które stymulowałyby rozwój gospodarczy. Jest to wyzwanie również dla samorządów, ponieważ nie jest dziś sztuką wybudować kosztochłonny stadion - sztuką jest zapewnić mu model dochodowy gwarantujący nie tylko pokrycie bieżących kosztów utrzymania, ale i możliwą nadwyżkę, która trafi do miejskiej kasy. W sferze państwowej i samorządowej myślenie rynkowe, kreatywność czy przedsiębiorczość zawsze będą miały przewagę nad zachowawczym myśleniem urzędniczym. (s. 20).

Przypisy[edytuj]

  1. "Sztuka Rynkologii, Wydawnictwo Onepress, 2014, ISBN 978-83-246-7993-5
  2. Kotarbiński i inni, To jest marketing! : nie zostaniesz zauważony, dopóki nie nauczysz się widzieć, Warszawa: MT Biznes, 2019, ISBN 978-83-8087-758-0, OCLC 1126648059