Przejdź do zawartości

Język japoński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Język japoński

Język japońskijęzyk używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

  • Druga tendencja [w sytuacji językowej świata w ostatnich latach] to gwałtownie rosnące znaczenie języka dotychczas ograniczonego do jednej średniej wielkości państwa spowodowane bezprecedensowym postępem naukowo-technicznym i ekonomicznym tegoż państwa. Jedynym dotychczas przykładem zdobywania wysokiego prestiżu przez język w ten właśnie sposób jest język japoński (w pewnym momencie wydawało się, że podobną szansę może mieć język perski).
    • Źródło: Alfred F. Majewicz, Języki świata i ich klasyfikowanie, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1989, s. 20.
  • Jeśli masz się nauczyć tylko jednego słowa po japońsku, niech to będzie KAIZEN. Strategia KAIZEN jest najważniejszą koncepcją japońskiego stylu zarządzania – kluczem do sukcesu Japonii odniesionego w warunkach silnej konkurencji. KAIZEN oznacza udoskonalanie. KAIZEN to ciągłe udoskonalanie, w które zaangażowani są wszyscy: najwyższe kierownictwo, menedżerowie, pracownicy.
    • Autor: Masa'aki Imai, Kaizen: The Key To Japans Competitive Succes, Random House, Nowy Jork.
    • Źródło: Gordon Dryden, Jeanette Vos, Rewolucja w uczeniu, wyd. Moderski i S-ka, Poznań 2000, tłum. Bożena Jóźwiak, s. 204.
Wikisłownik
Wikisłownik
Zobacz też hasło Kategoria:Język japońskiWikisłowniku