Przejdź do zawartości

Józef Tomala

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Józef Tomala (ur. 1959) – polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm IV kadencji.

  • Miałem nadzieję, że ci ludzie zechcą wyjaśnić stawiane im zarzuty. Sądziłem, że może przewodniczący Lepper na nich wpłynie. Ale tak się nie stało. Od pewnego czasu dostaję telefony z wyzwiskami od oszustów, zdrajców... Jestem uczciwym człowiekiem, chyba też dobrym rolnikiem. Nikomu niczego nie ukradłem, nikogo nie oszukałem. W 1997 roku w ogólnokrajowym rankingu Agencji Rynku Rolnego zająłem czwarte miejsce. Nie chcę zszargać swego imienia z powodu tego, co dzieje się w Samoobronie, a na co nie mam wpływu.
  • Przyczyn jest wiele. Najważniejsza to ta, że przewodniczący Lepper otoczył się ekipą ludzi takich jak Maksymiuk czy Zdunowski, którzy w żadnym wypadku nie powinni mieć wpływu na politykę partii (...) Ludzie, z którymi rozmawiam, nie mogą zrozumieć, jak to się dzieje, że w partii, która miała dbać o uczciwość w polityce i gospodarce tak dużą rolę odgrywają ludzie, będący sami na bakier z prawem. Stałem wczoraj kilka godzin w kolejce, by sprzedać rzepak. To, czego się nasłuchałem od ludzi, przeważyło. Postanowiłem odejść.
  • Socjotechnika w wykonaniu koalicji SLD-UP polega na wyciąganiu tylko tych ulęgałek, które są wygodne dla rządu, i zapominaniu o wielu projektach ustaw złożonych do laski marszałkowskiej jeszcze w ubiegłym roku.