Ivan Ilić

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ivan Ilić, 2010

Ivan Ilić (ur. 1976) – serbski siatkarz, występujący na pozycji rozgrywającego.

  • Atmosfera ma zawsze wpływ na grę. Profesjonalne ekipy nie tworzą koledzy ze szkoły lub z sąsiedztwa, ale opłacani profesjonaliści i nie jest możliwe to, że każdy spodoba się każdemu. Najważniejsze, by być tolerancyjnym i swoją część pracy wykonywać jak najlepiej.
  • Każdy kraj ma coś ciekawego w sobie. W Polsce znalazłem sposób, by dobrze funkcjonować i jak na razie się nie skarżę. Najważniejsze jest to, że moja córka jest zadowolona i że ma dużo koleżanek i kolegów, a wszystkie pozostałe sprawy są mniej ważne.
  • Tak, jak większość rezerwowych rozgrywających, przeważnie wchodziłem na boisko na kilka punktów lub w sytuacjach, gdy drużyna wysoko przegrywała. Jestem jednak szczęśliwy, że na końcu sezonu udało mi się wykonać dobrą robotę w ważnych i ciężkich momentach. Właśnie z tego powodu miniony sezon zapamiętam jako udany.
  • W każdym sezonie wierzymy, że jesteśmy bliżej niż kiedyś, ale wciąż jeszcze nie jesteśmy faworytami. Skra ma fenomenalną bazę graczy i łatwo im ją rozbudowywać. Pozostałe drużyny są zmuszone, by więcej zmieniać, kombinować i mieć nadzieję.