How Could It Be

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

How Could It Be - album z muzyką rhytm and blues, new wave i synthpop wydany w 1985 przez amerykańskiego aktora komediowego Eddiego Murphy'ego.

O How Could It Be[edytuj]

  • Natomiast dosyć dziwacznym efektem nowego statusu była kolejna, trzecia płyta długogrająca dedykowana ojcu - Charlesowi Edwardowi, która w przeciwieństwie do dwóch poprzednich nie była składanką z występów koncertowych, lecz zawierała głównie raczej banalne songi, które Eddie wyprodukował korzystając z pomocy Steviego Wondera i Ricka Jamesa. Była to barwna mieszanka ballad, reggae, gospel, disco i soul, która rozeszła się, zgodnie z przewidywaniami, raczej dobrze, ale uchodziła za kuriozum. Nie omieszkano też złośliwie zaznaczyć, że styl Eddiego nie ma nic wspólnego ze stylem jego wielkiego idola Elvisa, lecz stanowi komercjalną mieszankę muzyki disco i soul. Mimo to wybrany materiał longplaya i nagrany przez Eddiego jako singiel Party All The Time, w którym Eddie jęczał o pół oktawy niżej niż "Bee Gees" o Material Girls, nawet w niemieckiej hitparadzie wspiął się na wyżyny.
    • Autor: Norbert Stresau, Eddie Murphy z serii Videoseria (red. Tomasz Raczek), Wydawnictwo Łódzkie, Łódź 1992, ISBN 83-218-0951-0, tłum. Ewa Róża Fabjanowska, Arletta Walczewski, s. 59-60.