Przejdź do zawartości

Henryk Kasperczak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Henryk Kasperczak (2007)

Henryk Wojciech Kasperczak (ur. 1946) – polski piłkarz i trener.

  • Afryka w ciągu tych 16 lat radykalnie się zmieniła. Afrykańscy piłkarze, fizycznie predysponowani do bycia wielkimi sportowcami, są zawodowcami wymienianymi w gronie najlepszych na świecie. Szkoleni są na różnorakie sposoby przez europejskich trenerów w ośrodkach zorganizowanych przez kluby ze starego kontynentu. Są jednak i duże problemy. Dla tych, którzy grają w krajach zachodnich, gdzie zarabiają wielkie pieniądze, reprezentowanie swojego kraju zaczyna być mniej patriotyczne, wszystko opiera się na pieniądzach.
  • Coś tutaj jest nie tak. Już po dwóch meczach chcemy osądzać Probierza, bo nie dał rady. No to Michniewicz dał radę, a go wyrzucono! To jak na to patrzeć? Liczono, iż po zmianie Probierz wygra dwa mecze, ale tak się nie stało, bo wygrało się tylko jeden i jesteśmy uzależnieni od wyników innych. Ta karuzela z trenerami w tym okresie, to jest jedna wielka katastrofa.
  • Walczę o to, by nasi szkoleniowcy uzyskali status zawodowych trenerów i objęci zostali ochroną kodeksu pracy. Marzy mi się, by polscy trenerzy traktowani byli tak samo w świetle prawa jak na przykład nauczyciele czy lekarze lub policjanci.