Przejdź do zawartości

Grzegorz Damięcki

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Grzegorz Damięcki

Grzegorz Damięcki (ur. 1967) – polski aktor. Syn Damiana Damięckiego i Barbary Borys-Damięckiej, bratanek Macieja Damięckiego, brat stryjeczny Matyldy i Mateusza Damięckich.

Wypowiedzi[edytuj]

  • Świat stanął na głowie. Obserwowałem taką sytuację: starszy, wspaniały aktor gra w spektaklu główną rolę. Publiczność przyjmuje go zwyczajnie. Obok niego występuje w epizodzie młody aktor znany z serialu i słychać owację, jakby Beatlesi weszli na scenę. W dodatku on sam jest tym faktem zażenowany. Takiej popularności absolutnie nie chcę.
  • Z historycznego punktu widzenia moja postać jest absolutnie negatywna. Nie ma potrzeby tego ukrywać. Mówiąc językiem kolokwialnym, Bocian tuż po wojnie dosłownie wykańczał polskie podziemie. Zresztą właśnie w tym celu został sprowadzony do kraju. Nic więc dziwnego, że mógł budzić skrajne emocje wśród widzów.
  • Życie prywatne powinno pozostać życiem prywatnym artysty. Dzielenie się intymnymi sprawami publicznie nie podoba mi się. Wolę wypowiadać się ze sceny czy ekranu filmowego, niż pleść w prasie, jakim jestem niesamowitym, interesującym i seksownym facetem.

O Grzegorzu Damięckim[edytuj]

Zobacz też[edytuj]