Greg Lake

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Greg Lake (2005)

Greg Lake (1947–2016) – brytyjski basista, gitarzysta, wokalista rockowy, kompozytor i producent znany z występów w grupach King Crimson i Emerson, Lake and Palmer oraz kariery solowej.

  • Nie lubię rozmawiać o moich tekstach. Każdy rozumie je w inny sposób. Gdybym powiedział ci: rzuć kamyk swego losu, rzuć go w morską głębinę, jakby to był twój los – to przecież odebrałbyś te słowa inaczej niż ktoś inny lub ja, gdy je pisałem. Myślę o moich tekstach tak, jak się myśli o elektryczności. Nie można jej zobaczyć, dopóki nie stanie się światłem. A to słuchacz zapala światło. Wtedy słowa piosenki stają się jego własnością.
  • W [King Crimson – przyp.] nie dyskutowało się o muzyce. Wyczuwaliśmy siebie w sposób idealny. (…) Jako ludzie jesteśmy bardzo, naprawdę bardzo różni. Natomiast na płaszczyźnie muzycznej porozumiewaliśmy się właściwie bez słów. W King Crimson nigdy nie doszło do kłótni, nie było między nami żadnych zadrażnień. W trio Emerson, Lake & Palmer zawzięcie dyskutowaliśmy o muzyce. Padają czasami ostre słowa. W King Crimson nawet tego nie było. Wiedzieliśmy, co należy robić, a czego nie.

Zobacz też: