Ewa Kierzkowska

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ewa Kierzkowska (2010)

Ewa Sławomira Kierzkowska (ur. 1964) – polska polityk, posłanka na Sejm VI kadencji, w latach 2009–2011 wicemarszałek Sejmu, w latach 2011–2013 sekretarz stanu w KPRM.

  • Margaret Thatcher powiedziała kiedyś: jeśli chcesz, żeby coś było powiedziane, powiedz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, żeby było zrobione – powiedz to kobiecie. Ta maksyma sprawdza się i u nas. Kobietom – politykom nie zależy, tak jak mężczyznom, na prawach autorskich do jakiegoś projektu, ale na realizacji dobrych pomysłów. Potrafimy dzielić się sukcesem. Jeśli coś zrobimy – nie biegniemy do kamery powiedzieć: ja to zrobiłam.
  • Nie przepadam. Zamiast tracić czas na kolejne manifestacje, zamiast wylewać swoje żale, lepiej zrobiłaby jedna pani z drugą, gdyby pojechała do ludzi i przekonała osobiście, na początek kilka kobiet, że warto na nią głosować. Te kilka kobiet to by był pierwszy krok. Od nich zarażą się kolejne.
  • Przyniosłyby jedynie skutki odwrotne do zamierzonych, czyli że ludzie by nie zagłosowali. Jest coś takiego w polskiej mentalności: jak nam się coś próbuje narzucać, to tego nie akceptujemy. A ja sama, niech to nie zabrzmi przemądrzale, jestem najlepszym dowodem, że kobiety nie muszą mieć żadnych kompleksów. Zdobywam szczeble kariery i nikt mi nie przeszkodził, a już na pewno nie mężczyźni!