Edmund Klich

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Edmund Klich

Edmund Klich (ur. 1946) – pułkownik rez. pilot Wojska Polskiego, od 2006 szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL).

  • Na kartce przygotowałem sobie parę zdań, bo jestem trochę przewidujący, by nagle nie zapomnieć języka w gębie. I odpowiadam: „Panie Premierze, mam nadzieję, że przyjęcie w tej chwili rozwiązania jednoznacznego, jeśli chodzi o badanie katastrofy Tu-154 według załącznika 13, poprawi współpracę i przyspieszy proces badania”.
  • No, proszę pani, jak walnęło o drzewo, to się urwało. Bo stoi drzewo o średnicy u podstawy 60 cm, które zostało ścięte przez skrzydło, pod tym drzewem bezpośrednio są kawałki, elementy skrzydła. Sama oderwana część skrzydła poleciała ponad 50 m dalej, po prostu miała swoją energię i dlatego nie było jej pod drzewem. Ale pod drzewem znaleziono inne elementy, np. dźwigniki od urządzeń sterujących.
  • Według mojej oceny kontrolerzy w świetle rosyjskich przepisów powinni zamknąć lotnisko, bo potwierdzali to w zeznaniach kontrolerzy, co w zupełności wystarczyło to stwierdzenia faktu.

Wypowiedzi o Edmundzie Klichu[edytuj]

  • Jak go zapytano: „Dlaczego pan, jak pan nie miał tłumaczy swoich w swoim zespole, to dlaczego pan nie wynajął?” – „A bo ja nie chciałem wziąć pieniędzy z ambasady, bo mogliby mi ukraść”.
  • Mam też wątpliwość czy on działał dobrze i skutecznie.