Przejdź do zawartości

Dyskusja:Violetta Villas

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Najnowszy komentarz napisała 12 lat temu Alessia w wątku Uwagi

Uwagi

[edytuj]

Usunęłam kilka cytatów i zgodnie z przyjętymi tu obyczajami wyjaśniam, dlaczego to zrobiłam.
Usunęłam cytaty z czasopism plotkarskich („Fakt”), a także te, których nijak nie da się zweryfikować (np. coś, co podobno wypowiedziała podczas koncertów) oraz recenzje, ponieważ niewątpliwie mają one swych autorów, a nie zostali oni podani. Te ostatnie oczywiście mogą zostać przywrócone, jeśli zostaną uzupełnione niezbędne dane, ale są to zbyt poważne wypowiedzi, aby mogły wisieć bez autorów. Ponadto niektóre były stanowczo za długie, więc będą wymagać skrótów. O uzupełnienie źródeł poprosiłam osobę, która je dodawała, już prawie rok temu, bez skutku. To wstyd, żeby hasło o tak znanej osobie było tak niechlujne i nierzetelne.
Weryfikacji wymagają nadal:

  1. cytaty opatrzone źródłem „Złożyłam ofiarę z siebie, 1986” – co to jest? Książka, artykuł prasowy czy co?
  2. źródło: fragment listu artystki z USA do Orkiestry Polskiego Radia. Gdzie można ten list przeczytać? Skąd ktoś zaczerpnął ten cytat?
  3. trzy cytaty z piosenek nie mają podanego autora tekstu (nie usuwam, bo nie usuwamy i innych dawniej dodanych cytatów tego rodzaju)
  4. Ryzyko operacji plastycznych – co to jest?

W drugiej kolejności sprawdzić, czy do cytatów z programów i audycji radiowych może da się znaleźć jakieś linki, ale wątpię.
Ponadto należy skrócić te długaśne wypowiedzi o Villas, publikowanie tak długich tekstów trąci o NPA. Alessia, dyskusja 15:47, 21 sty 2012 (CET)Odpowiedz