Drive

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Drive (ang. Drive) – film akcji produkcji amerykańskiej z 2011 roku w reżyserii Nicolasa Windinga Refna, według scenariusza Hosseina Aminiego, na podstawie powieści Jamesa Sallisa.

  • Podajesz mi skąd, dokąd i dokąd po akcji. Daję ci pięć minut. Co by się wtedy nie działo, jestem do twojej dyspozycji. Przed i po tym czasie możesz liczyć tylko na siebie. Nie uczestniczę w tym. Nie noszę twojej broni. Tylko jeżdżę.
    • If I drive for you, you give me a time and a place. I give you a five-minute window, anything happens in that five minutes and I’m yours no matter what. I don’t sit in while you’re running it down. I don’t carry a gun… I drive. (ang.)
    • Postać: kierowca

O filmie[edytuj]

  • Do wszystkich moich filmów podchodzę tak, jakby były muzyką. Zawsze staram się definiować je przez pryzmat gatunku muzycznego, jakim mogłyby być. Następnie słucham takiej właśnie muzyki, żeby mnie zainspirowała. Uważam, że to o wiele bardziej interesujące niż zażywanie narkotyków.
  • Gdy przebywałem w Los Angeles, po głowie chodził mi pomysł na wyreżyserowanie baśni. W tym samym czasie zacząłem czytać mojej młodszej córce utwory braci Grimm. Wkrótce po tym rozpocząłem pracę nad Drive. W tych baśniach uwielbiam, że przerastają rzeczywistość, a prostota staje się ich największym atutem. Jeżeli zaś chodzi o Pretty Woman, podziwiam tę komedię. Jest świetnym przykładem jednej z największych sztuczek kina rodem z Hollywood: przekształca coś, co jest postrzegane jako wstrętne i niegodziwe w rzecz lekką i przyjemną.