Dorota Chotecka

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Dorota Chotecka (2011)

Dorota Chotecka-Pazura (właśc. Dorota Kapusta; ur. 1966) – polska aktorka. Żona Radosława Pazury.

  • Nie chciałabym wrócić do wcieleń młodszych panienek. Nie mam problemu z tym, żeby do roli się zmienić, postarzeć, pobrzydzić... Dla mnie najcenniejsze są moje prawdziwe zmarszczki i chcę się starzeć, bo czuję, że zawodowo wszystko jeszcze przede mną.
  • Nie w tym rzecz, byśmy od zaraz rzucili wszystko, zdjęli szaty, oddali je ubogim i tak, jak stoimy, zaczęli poświęcać się czemuś, czego nawet do końca nie rozumiemy. Każdy powinien dawać z siebie tyle, na ile go w danej chwili stać.
  • Nie wiem, jak to się stało, że powiedziałam, aby mnie Bóg nauczył godzić się z tym, że ktoś umiera. Jak to sobie teraz uświadamiam, nie umiem powiedzieć, czy jeszcze raz bym tak zrobiła. Ale byłam z siebie dumna, że tak powiedziałam! Do tej pory, jak sobie przypomnę, że mnie było stać na powiedzenie „bądź wola Twoja”, to mi się wydaje, że… Panie Boże, nie sprawdzaj lepiej, lepiej nie sprawdzaj. Tam w szpitalu darłam się, modliłam na głos.
  • Wiem, co to jest szczęście. Nic mnie nie obchodzi, oprócz zdrowia i przyjaciół. Życie bez przyjaciół to nie życie. Nieprawda, że przyjaciół zdobywa się w dzieciństwie i młodości, a potem ma się tylko znajomych. Nie wolno się zamykać na ludzi, ludzie są kochani i dobrzy.

Zobacz też: