Przejdź do zawartości

Dimitri Kitsikis

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Dimitri Kitsikis (1935–2021) – grecki politolog, historyk, poeta i turkolog.

  • Greckie państwo narodowe, które zostało utworzone po powstaniu w 1821 roku, od początku było spisane na straty i nie miało nic wspólnego z hellenizmem, który jest wspólnym dziedzictwem całego świata.
  • Ktokolwiek odważył się podważyć wagę dolara, czy to Japonia w przeszłości czy Unia Europejska obecnie, dostał srogą nauczkę. Przed śmiercią Imperium popełni samobójstwo, wraz z którym zabierze do grobu setki milionów żyć na całym świecie, ponieważ Stany są naznaczone piętnem Armagedonu.
  • Polska jest tragicznym przykładem państwa stłamszonego po dziś dzień przez ludy germańskie Zachodu i Rosjan pochodzących z Regionu pośredniego. Stąd też wszystkie rozbiory i zniknięcia. Ale ponieważ Polska przyjęła wiarę rzymskokatolicką, od ponad tysiąca lat jest używana przez Zachód i Watykan jako strzała wystrzelona prosto w serce ortodoksyjnej Rosji. Polska od zawsze była polem walki między Zachodem a Regionem pośrednim. Ten problem zostanie rozwiązany tylko wtedy i jeśli Watykan straci swą moc, a chrześcijaństwo zostanie poddane prawosławiu.