Dariusz Starczewski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dariusz Starczewski (ur. 1965) – polski aktor i artysta kabaretowy (Grupa Rafała Kmity).

  • Ta sztuka opowiada o ludziach w sposób prosty, emocjonalny i bezpretensjonalny, o ich niemożności porozumienia się. Prostota języka, prawd i uczuć powoduje, że są nam bardzo bliscy. Bo wszyscy walczymy ze swoimi słabościami, a wielu z nas, na różne sposoby próbuje odnaleźć się w świecie, którego nie akceptuje. Realizując ten tekst, chcę chronić bezbronnych, wrażliwych, przypominać o ich prawie do życia.
  • Największym echem odbił się numer, którym parodiowaliśmy Psy. Użyliśmy w nim oczywiście steku wulgaryzmów. To nie zostało dobrze przyjęte przez opinię publiczną. Pisano, że to hucpa, że takiego chamstwa w Opolu jeszcze nikt nie widział. Tymczasem ten numer stał się kultowy. Powstawały z niego miksy, sample, często słychać go było przy ogniskach.
  • Zaczynaliśmy od recitalu na Studenckim Festiwalu Piosenki, potem rzeczywiście uprawialiśmy kabaret, ale od czasu Pop-show, Trzech zdań o umieraniu czy Wszyscyśmy z jednego szynela coraz bardziej skłanialiśmy się ku teatrowi. Ostatnie nasze przedsięwzięcie Ca-sting to już pełnowymiarowy spektakl.