Przejdź do zawartości

Daniel Craig

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Daniel Craig (2009)

Daniel Craig (ur. 1968) – brytyjski aktor. Mąż Rachel Weisz.

  • Będę go grał, dopóki mnie nie wyrzucą.
    • Opis: o Jamesie Bondzie.
    • Źródło: Sam Cottee, Chcę zawsze być Bondem!, „To i Owo” nr 39, 24 września 2013, s. 5.
  • (…) jest to klasyczny typ samotnika. Ian Fleming stworzył Bonda w swojej wyobraźni, ale tak naprawdę to Sean Connery dał mu swoją twarz. Wydaje mi się, że wizerunek agenta 007 utrzymał się tak długo w świadomości widzów między innymi dlatego, że producenci zadbali o to, by była to marka z klasą. Premiera każdego filmu z Bondem stanowiła wydarzenie. Jego przygody zawsze w jakiś sposób nawiązywały do aktualnych wydarzeń, ale z drugiej strony bohater nigdy nie opowiadał się po stronie jakiejś politycznej opcji. Scenariusz koncentrował się przede wszystkim na akcji, na widowiskowych scenach. Publiczność to uwielbiała. I tak pozostało do dziś.
  • O tak, to jest bez wątpienia jeden z największych plusów grania Jamesa Bonda. Dali mi tyle fantastycznych garniturów, że głupotą byłoby z tego nie skorzystać. Zawsze doceniałem dobrze skrojone marynarki i smokingi, tylko że nie było mnie na nie stać. Tu zaś mogłem je nosić do woli – i jeszcze mi za to płacili!
  • Staram się żyć tak, jakby świat miał jutro przestać istnieć.
  • To naprawdę ciężka robota. Jasne, człowiek bawi się przy tym świetnie, ale tak naprawdę spoczywa na nim wielka odpowiedzialność. Bo jeśli coś się nie uda, to nikt nie będzie obwiniał członków ekipy, tylko wszyscy powiedzą, że nawalił ten facet, który grał Bonda. Jest się całkowicie na widoku i trzeba dać z siebie wszystko, żeby się udało. Film realizuje tysiąc osób, ale to moje nazwisko jest na pierwszym miejscu.

Zobacz też: