Cezary Kucharski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cezary Kucharski

Cezary Kucharski (ur. 1972) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika i napastnika, reprezentant Polski, menedżer piłkarski, poseł na Sejm VII kadencji.

  • Namawiałem Roberta do pewnych zachowań – do stabilności, lojalności, pewnej mądrości w dokonywaniu ruchów transferowych i biznesowych. Natomiast przede wszystkim starałem się przekonać Roberta do tego, aby był w pełni skoncentrowany na piłce. Byłem w zasadzie jedyną osobą, która potrafiła mu powiedzieć: mylisz się, to nie jest dobre rozwiązanie, albo przemyśl tę inwestycję czy taki ruch. W którymś momencie jednak odpuściłem, a otoczenie Roberta zdominowało go, czytałem w mediach, że zaraziło go pomysłem o budowaniu globalnej marki: Lewandowski.
  • Polską piłkę trzeba napisać od nowa. Obserwuję ludzi ze środowiska od 30 lat, do pewnych rzeczy zdążyli się przyzwyczaić. Większości jest po prostu dobrze tak, jak jest. Żyją z piłki na przyzwoitym poziomie, po co coś zmieniać? Nie widzę poważnej siły w polskim futbolu, która chciałaby zrobić skok jakościowy. Boniek miał szczęście, że za jego kadencji w kadrze seryjnie gole zaczął strzelać Lewandowski. W którymś momencie zwariowaliśmy do tego stopnia na punkcie reprezentacji Polski, że niektórym wydawało się, iż do Rosji jedziemy po medal.
  • Sprawa jest banalna. Są różnymi ludźmi, mają różne rodziny. Inne jest ich podejście do życia, do świata. Dopóki Robert był młodym chłopakiem, który przyjechał z Polski do Niemiec, dopóty Kuba był mu w wielu sprawach przydatny – wtedy relacje między nimi wyglądały dobrze. Później Robert uznał, że Kuba nie jest mu już do niczego potrzebny.