Przejdź do zawartości

Butch Vig

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Butch Vig

Butch Vig (ur. 1955) – amerykański producent muzyczny i perkusista rockowy, znany przede wszystkim z gry w zespole Garbage.

  • Najważniejsze (dla muzyka – przyp.) jest odnalezienie czegoś, co cię porusza, napędza, a jednocześnie stanie się twoim wyróżnikiem. Dostaję bardzo wiele płyt i taśm od młodych zespołów i zauważam, że brakuje im tego wyróżnika, unikatowości. Słucham zespołów, które kopiują inne grupy, więc nie mają własnego brzemienia. A przecież najważniejsze jest posiadanie świeżości, ale własnej, nie próbuj naśladować kogoś innego, zaproponuj coś, co jest twoje.
  • Producenci bardzo się różnią. Nawet w obrębie jednego studia potrafią coś innego wydobyć z danego artysty. Dla mnie rola producenta jest raczej psychologiczna. Oczywiście każdy chce, by płyta brzmiała dobrze, ale to zadanie dla inżyniera dźwięku, chociaż przy współudziale zespołu i akustycznych warunków pomieszczenia, w którym się nagrywa. Bardzo wiele zależy od podejścia do nagrania, od jakości utworów. Ja koncentruję się na zrozumieniu wizji muzyków i wydobywaniu z nich maksimum talentu, sztuki odtwórczej, próbując nagrać najlepszą z możliwych wersji. I tu kłania się psychologia.