Buddy Guy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Buddy Guy, 2007

George „Buddy” Guy (ur. 1936) – amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy i rockowy.

  • Czasami młodzi ludzie mówią mi, że tylko 5 procent muzyków może zrobić taką karierę jak moja. Mi też nigdy nie przeszło przez myśl, że będę jednym z tych 5 procent, tym bardziej, że słyszałem jak grają tacy wykonawcy jak B.B. King, Earl Hooker, Muddy Waters, Howling Wolf i Junior Wells. Ale i tak grałem, bo lubiłem to.
  • Musisz kochać to, co robisz. Myślę, że Bóg zesłał nas na ziemię z jakiegoś powodu, nie tylko po to, byśmy spędzili tu trochę czasu. Nauczyłem się grać na gitarze, ludzie mówili, że jestem dobry, ale ja tego nie wiedziałem, po prostu byłem gitarzystą. Skoro tak długo to robię, widocznie dobrze mi idzie.
  • Myślę o sobie jako o starym samochodzie. Możesz go mieć bardzo długo, ale musisz się pogodzić, że trochę coś stuka, trochę stęka, trochę grzechocze. Ale jedzie. Z człowiekiem jest chyba tak samo.
  • (…) najwięcej pomysłów przychodzi właśnie gdy nie jestem w domu, na ulicy, w parku, w restauracjach czy w samolocie. Słucham rozmów, dźwięków, ludzi, którzy grają – tak przychodzi natchnienie.