Przejdź do zawartości

Bobobō-bo Bō-bobo

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Bobobō-bo Bō-bobojapońskie anime powstałe na bazie mangi autorstwa Yoshio Sawai. Bobobo-bo Bo-bobo wyśmiewa wszystkie dotychczasowe konwencje jak i styl bohaterów anime; tłumaczenie – Wojciech Dyczewski (IZ-Text Katowice).

 • W roku 3001,5 nad światem zapanowali władcy Chromowej Kopuły. Car Łysy Łysol IV wydał rozkaz zniszczenia wszystkich włosów na Ziemi. Z jego polecenia cała ludzkość miała od tej pory świecić łysiną, by zapewnić mu władzę absolutną nad wszystkimi cebulkami włosowymi. Znalazł się jednak śmiałek, który postanowił stawić mu czoła, przyjaciel wszystkich loczków i grzywek. Miał w sobie siłę, która budziła respekt.
  • Postać: narrator (wstęp do odcinka)
  • Źródło: Bo-haterski Bo-jownik Bo-skich Fryzur (odc. 1)
 • Narrator: Wyłonił się z rozszczepionych końców społeczeństwa, by stanąć na straży pokoju i wolności, włosów na całym świecie; oto on – Bo-Bo Bo. Największy bohater, jakiego kiedykolwiek znały włosy – no, może trochę przesadziłem – macie rację, wcale nie jest bohaterem!
  Bo-Bo Bo: Ale ja wyglądam jak bohater!
  Beauty: Wcale nie wyglądasz na bohatera!
  Narrator: Los splótł losy Bo-Bo Bo i Beauty, by odtąd wspólnie przedzierali się przez gąszcz włosów, natomiast Korniszon został wykreślony ze scenariusza. Biedak aż pozieleniał ze złości!
  Korniszon: Muszę sobie poszukać lepszego agenta!
  • Źródło: wstęp do Łowcy peruk (odc. 2)