Przejdź do zawartości

Bartłomiej Misiewicz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Bartłomiej Misiewicz (2014)

Bartłomiej Misiewicz (ur. 1990) – polski polityk, od 2015 do 2017 szef gabinetu politycznego i rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Dowództwo Garnizonu Warszawa to perełka wśród sił zbrojnych.
  • Opis: w marcu 2016.
  • Źródło: Wojciech Czuchnowski, Rozkaz: Na TVP Info patrz!, „Gazeta Wyborcza”, 7 października 2016.
  • Zobacz też: Robert Głąb

Dialogi[edytuj]

Tadeusz Rydzyk: Tu jeszcze zobaczyłem takiego młodzieńca. Pan też startuje?
Bartłomiej Misiewicz: Tak
Tadeusz Rydzyk: Czy może… Z wyglądu może być, nie?
Bartłomiej Misiewicz: Szczęść Boże ojcze, szczęść Boże państwu! Startuję, rzeczywiście, do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a tutaj chciałbym w imieniu mojego szefa, ministra Antoniego Macierewicza, złożyć na ręce ojca dyrektora i wszystkich ojców…
Tadeusz Rydzyk: Nie! Nie mnie! Nie mówicie, bo ojcowie i wszyscy ludzie, prawda?
Bartłomiej Misiewicz: Tak jest! Za to dążenie do prawdy o Smoleńsku. Szczególnie Bóg zapłać wszystkim państwu i wszystkiego, wszystkiego dobrego. Bardzo się cieszę, ze mogę tutaj z państwem być.
Tadeusz Rydzyk: Co pan studiuje?
Bartłomiej Misiewicz: Prawo.
Tadeusz Rydzyk: Prawo. jakie?
Bartłomiej Misiewicz: Normalne.
Tadeusz Rydzyk: Po to żeby było normalne prawo?
Bartłomiej Misiewicz: Dokładnie tak!

O Bartłomieju Misiewiczu[edytuj]

 • Chcę przypomnieć, jak skutecznie działał w sprawie CEK NATO pan Misiewicz, jak skutecznie działał w sprawie dramatu smoleńskiego, organizując zespół parlamentarny, jak skutecznie działał w wielu innych kwestiach, np. w sprawie SKOK Wołomin, gdzie był jedną z tych osób, która broniła SKOK-ów przed mafią WSI.
 • Powinniśmy zacząć odróżniać skutki od przyczyn. Misiewicz jest objawem pewnej choroby, a nie chorobą. Poprzez pryzmat Misiewicza, nie widzimy tego, co naprawdę dzieje się w siłach zbrojnych. Najważniejsi generałowie nie odeszli ze względu na Misiewicza, a ze względu na Macierewicza. Jest fundamentalna zmiana koncepcji armii. To jest przepis na masakrę albo szaleństwo.
 • Tylko osoby młode, niedoświadczone życiowo, nieposiadające kultury prawnej są zdolne wykonywać polecenia Macierewicza. Nie zdają sobie oni sprawy z odpowiedzialności karnej, jaka na nich ciąży, są też przeświadczone o swojej bezkarności. Smutne nie jest to, że Misiewicz przyjmuje honory od generałów. Smutne jest to, że są mu one oddawane.
 • W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w internecie chcemy zaznaczyć, że Bartłomiej Misiewicz nie jest aptekarzem. Tytułem aptekarza ma prawo posługiwać się farmaceuta wykonujący zawód w aptece, punkcie aptecznym lub hurtowni farmaceutycznej. Tytułem farmaceuty na terenie Polski może posługiwać się osoba, która posiada dokument „Prawo do wykonywania zawodu farmaceuty” wydany przez Naczelną lub Okręgową Izbę Aptekarską. Tytuł zawodowy farmaceuty podlega ochronie prawnej.