Barbara Kudrycka

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Barbara Kudrycka

Barbara Kudrycka (ur. 1956) – profesor nauk prawnych, była deputowana do Parlamentu Europejskiego, od 2007 minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska.

  • Kraków z najstarszym polskim uniwersytetem, z ponad 600-letnią tradycją akademicką, w którym mieszka tak wielu godnych intelektualistów, zasługuje na to, aby być stolicą nauki polskiej.
  • Smoleńsk pokazał, że mała grupa naukowców daje się wykorzystać do celów ideologicznych. To niezwykle przykre, bo to jest danse macabre na grobach 96 osób należących do elity naszego państwa, i to, przypomnę, ze wszystkich partii politycznych.
  • W dzisiejszych czasach niżu demograficznego i tego, że zagraniczne uczelnie zaczynają konkurować między sobą o studentów, może dojść do tego, że w naszych uczelniach zostaną pustki, nikt nie będzie chciał studiować, jeśli jakość nauczania będzie słaba, a uczelnie nie będą konkurencyjne. Zmiany, które w tej chwili są dyskutowane w Sejmie nie są szokowe, ale ewolucyjnie pozwolą nam dojść do sytuacji, w której może nie przesiądziemy się z trabanta do mercedesa, ale najpierw powiedzmy do skody, a potem do coraz lepszych samochodów.