Przejdź do zawartości

Anthony Bourdain

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Anthony Bourdain (2014)

Anthony Michael „Tony” Bourdain (1956-2018) – amerykański szef kuchni, kucharz, aktor, muzyk, restaurator, piosenkarz, osobowość telewizyjna i pisarz pochodzenia francusko-żydowskiego.

  • Jeśli choć raz odwiedzisz Kambodżę, chęć zatłuczenia Henry'ego Kissingera gołymi rękami na śmierć nie opuści cię już nigdy. Nie będziesz mógł więcej otworzyć gazety i czytać o tym zdradzieckim, załganym, morderczym draniu (…), żeby się nie udławić. Pojedź do Kambodży i zobacz co zrobił ten geniusz i mąż stanu – a nigdy już nie przestaniesz sobie zadawać pytania, dlaczego nie grzeje on ławy oskarżonych w Hadze obok Miloševicia.
    • Once you’ve been to Cambodia, you’ll never stop wanting to beat Henry Kissinger to death with your bare hands. You will never again be able to open a newspaper and read about that treacherous, prevaricating, murderous scumbag (…) without choking. Witness what Henry did in Cambodia – the fruits of his genius for statesmanship – and you will never understand why he’s not sitting in the dock at The Hague next to Milošević. (ang.)
    • Opis: o amerykańskiej polityce masowych bombardowań Kambodży, które zabiły setki tysięcy ludzi i kompletnie zniszczyły to państwo, w konsekwencji umożliwiając przejęcie władzy przez Czerwonych Khmerów.
    • Źródło: A Cook's Tour, 2001
    • Zobacz też: Henry Kissinger