Andy Andrews

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Andy Andrews (ur. 1959) – amerykański pisarz.

Mistrz[edytuj]

(ang. The Noticer, tłum. Adriana Sokołowska-Ostapko)

 • Dorastamy w przeświadczeniu, że wszyscy ludzie myślą i czują podobnie jak my, a to nieprawda.
 • Dwójkę ludzi musi łączyć coś więcej niż namiętność, ponieważ życie składa się z wielu różnych momentów, nie tylko z chwil bardzo intymnych. Inaczej losy zakochanych potoczą się mniej więcej tak: może po trzech miesiącach, a może po trzech latach, ale kiedyś na pewno, atrakcyjność fizyczna przestanie odgrywać tak ważną rolę, za to znaczenia nabiorą inne sfery wspólnego życia.
 • Kiedy popełniamy błąd (...) zazwyczaj wystarczy przeprosić, by załatwić całą sprawę. Czasami jednak przeprosiny nie przynoszą spodziewanych efektów i większość ludzi nie ma pojęcia, dlaczego tak się dzieje. A powód jest całkiem prosty: najwidoczniej to, co zrobili, nie było błędem, zwykłą pomyłką, ale świadomym wyborem... Wiele osób nie dostrzega różnicy między jednym a drugim.
 • Niestety (...) zazwyczaj wyrażamy miłość w taki sam sposób, w jaki zostaliśmy nauczeni ją przyjmować.
 • Pamiętaj, przebaczenie wiąże się z przeszłością, a zaufanie i szacunek z przyszłością. Przebaczenie zależy od innych i może być ci darowane, ale już zaufanie i szacunek zależą od ciebie... I musisz je sobie zdobyć.
 • Pamiętaj: to, co pielęgnujemy, rośnie.
 • W gruncie rzeczy każdy z nas albo właśnie przechodzi kryzys, albo z niego wychodzi, albo zmierza w jego kierunku.
 • (...) wiedzy nie należy mylić z mądrością, to dwie zupełnie różne sprawy. Mądrości można nabrać tylko dzięki doświadczeniom, często tym trudnym. Mądrość, która jest w stanie odmienić wasze życie, pochodzi z rozmów z ludźmi, z książek oraz z informacji, jakie do was docierają za pośrednictwem radia i telewizji. Oczywiście przez cały czas otrzymujecie także błędne informacje, które mogą odmienić wasze życie. Pochodzą one z rozmów z ludźmi, z książek oraz z radia i telewizji.
 • Większość ludzi sądzi, że najlepszy przyjaciel to ktoś, kto akceptuje nas takimi, jacy jesteśmy. Niestety to dość niebezpieczne przekonanie (...). – Chłopak, który pracuje w miejscowym fast-foodzie, również w pełni nas akceptuje, ale tylko dlatego że tak naprawdę w ogóle go nie obchodzimy. Prawdziwy przyjaciel pragnie, byśmy w pełni rozwinęli własny potencjał. Prawdziwy przyjaciel stara się ujawnić nasze najlepsze cechy.(...) – Najlepszy przyjaciel (...) zawsze będzie mówił wam prawdę... Mądry przyjaciel pokaże wam inny punkt widzenia.
 • Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak często sądzimy siebie po swoich intencjach, zaś innych oceniamy na podstawie czynów? A przecież sam zamiar, niezrealizowana chęć to nic innego jak policzek wymierzony osobom, które spodziewają się, że staniemy na wysokości zadania. „Miałem zamiar kupić ci kwiaty, ale nie kupiłem”. „Zamierzałem skończyć pracę na czas”. „Chciałem przyjść na twoje urodziny...”
 • Zupełnie bez sensu jest martwić się o to, na co kompletnie nie mamy wpływu.