Przejdź do zawartości

Andrzej Konarski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Andrzej Konarski, 2020

Andrzej Konarski (ur. 1938) – polski urbanista, działacz turystyczny, popularyzator Wrocławia.

  • Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi, a dla GDDKiA to, by wydać jak najmniej pieniędzy. Z postawieniem tych barier nie można czekać ani chwili. A już na pewno nie do 2013 roku! Bariery muszą stanąć na całej długości ulicy, a nie tylko do wiaduktu. Dopiero takie całościowe rozwiązanie ma sens i zwiększy tam bezpieczeństwo.
  • Jesteśmy „protestantami” i szkoda, że jest nas tak mało. Wrocław ma duże doświadczenie w protestowaniu, dlatego zadbajmy o to, by ta grupa wpływu w mieście była co raz większa.
  • To ciekawe, studenckie pomysły, nie do zrealizowania nawet za 50 lat. Poza tym niepodbudowane ani znajomością historii, ani ekonomii (…). Trzeba jednak szukać pomysłu, żeby ten dworzec był czynny, nie tylko jako teatr czy szalet.
  • Wśród dolnośląskich przewodników bardzo ważny jest wymiar ekumeniczny. We Wrocławiu nastąpiło zbliżenie różnych wyznań i religii – co jest w dużej mierze zasługą kard. H. Gulbinowicza, a także członków innych Kościołów czy gminy żydowskiej. Również oni są bardzo bliscy środowisku przewodnickiemu. Bywają na naszych spotkaniach, dbają, byśmy posiadali wiedzę na temat ich wspólnot.