Andrzej Konarski
Wygląd
Andrzej Konarski (ur. 1938) – polski urbanista, działacz turystyczny, popularyzator Wrocławia.
- Dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi, a dla GDDKiA to, by wydać jak najmniej pieniędzy. Z postawieniem tych barier nie można czekać ani chwili. A już na pewno nie do 2013 roku! Bariery muszą stanąć na całej długości ulicy, a nie tylko do wiaduktu. Dopiero takie całościowe rozwiązanie ma sens i zwiększy tam bezpieczeństwo.
- Opis: o bezpieczeństwie drogowym we Wrocławiu.
- Źródło: Postawcie barierki na Karkonoskiej!, Fakt24, 14 lipca 2010.
- Jesteśmy „protestantami” i szkoda, że jest nas tak mało. Wrocław ma duże doświadczenie w protestowaniu, dlatego zadbajmy o to, by ta grupa wpływu w mieście była co raz większa.
- Smutne jest to, że o człowieku tak wielkiego formatu, jak prezydent Kaczyński, dobrze się mówi dopiero po Jego śmierci.
- Opis: o prezydencie Lechu Kaczyńskim i katastrofie smoleńskiej.
- Źródło: Wrocław oddaje hołd ofiarom, Gazeta Wrocławska, 10 kwietnia 2010.
- To ciekawe, studenckie pomysły, nie do zrealizowania nawet za 50 lat. Poza tym niepodbudowane ani znajomością historii, ani ekonomii (…). Trzeba jednak szukać pomysłu, żeby ten dworzec był czynny, nie tylko jako teatr czy szalet.
- Opis: o Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu.
- Źródło: Wrocław nasze miasto, 2009.
- Wśród dolnośląskich przewodników bardzo ważny jest wymiar ekumeniczny. We Wrocławiu nastąpiło zbliżenie różnych wyznań i religii – co jest w dużej mierze zasługą kard. H. Gulbinowicza, a także członków innych Kościołów czy gminy żydowskiej. Również oni są bardzo bliscy środowisku przewodnickiemu. Bywają na naszych spotkaniach, dbają, byśmy posiadali wiedzę na temat ich wspólnot.
- Opis: o przewodnikach turystycznych.
- Źródło: „Gość Wrocławski” nr 20/554, s. V, 2006.