Andrzej Fedorowicz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Andrzej Fedorowicz (ur. 1950) – polski polityk, poseł na Sejm IV i V kadencji.

  • A teraz odcina was pani minister Kalata od 14 mld zł, może nawet 18 mld zł, które będą płynęły do otwartych funduszów emerytalnych, i to tak mocno boli, oj, boli, ponieważ na 15 funduszów emerytalnych w Polsce dokładnie dwa i pół jest z kapitałem polskim, a reszta to wszystko fundusze zagraniczne (...) Pani minister Kalata zasługuje na słowa wielkiego uznania, bo rzuciła wyzwanie, rękawicę ekipie wujka Bronka, rzuciła rękawicę tym, którzy chcą wyprowadzić 15 mld zł z polskiego funduszu emerytalnego. To jest narażenie się kapitałowi (...) Pani minister Kalata odważyła się powiedzieć: koniec z wyprowadzaniem polskich pieniążków do zagranicznych funduszy emerytalnych. Stwarzamy Polakom możliwość odkładania i inwestowania tych pieniędzy w polską gospodarkę, bo polska gospodarka dzisiaj, jak nigdy, zaczyna funkcjonować na właściwych obrotach. Jest szansa, że ci, którzy przez tyle lat budowali kraj, będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa tych zysków.
  • Instytut wydał przepiękną książkę o pracy MBP, są tam wymienieni ludzie z nazwiska, ich narodowości; ile procent osób jakiej było narodowości. Czy instytut zechciałby również prześledzić życiorysy całych rodów, na przykład Michnika, Borowskiego, stwierdzić, że to są w zasadzie wnuki działaczy komunistycznej partii Polski, dziedzice idei swoich dziadków?
  • Pani minister, ja jestem w stanie powiedzieć tylko tyle, że wszystkie lewice, jakiekolwiek by one były, cały ten marksizm, czy to jest leninizm, trockizm, stalinizm, jaruzelskizm, nałęczyzm, każdy ten izm bazuje zawsze na marginesach. Zawsze na marginesach, na zboczeniach (...) A ja pytam, obłudna ekipo rządząca, w którym to miejscu wyrażacie troskę o rodzinę polską? Czy może nie słyszycie, nie widzicie westchnienia, nie odczuwacie powiewu stalinizmu? (...) Czy to nie jest propozycja nowej psychuszki? Czy to, co państwo proponujecie, to nie jest Pawka Morozow? Czy nie proponujecie, żeby w każdej rodzinie był co najmniej jeden Pawka Morozow? Panie marszałku, również do stenogramu artykuł z gazety katolickiej. Nie obrażajcie nas, katolików, bo bazujecie na marginesach, na słabościach ludzkich. Odchodzicie i chcecie jeszcze narobić trochę szkód, ale i tak odejdziecie w niechwale.